Kanguru Matematik 2022 Türkiye Final Sınavı’nda EVRENSEL KOLEJ EN İYİ 10 OKUL ARASINDA

Öğrencimiz Ahmet ERHAN AVCI, “Kanguru Matematik 2022 Türkiye Final Sınavı’nda İlk 10’a Girdi

 Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, 1991’den bu yana, Fransa merkezli “Association Kangourou Sans Frontieres” Derneğine bağlı olarak, 90’a yakın ülkede 7 milyondan fazla öğrencinin katılımıyla uygulanıyor. Derneğin kurucu ve yöneticileri Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında da yöneticilik yapan farklı ülkelerden akademisyen ve matematikçilerden oluşmaktadır.

Kanguru Matematik Sınavı, Fransa merkezli “Kangourou Sans Frontieres” Derneğine bağlı olarak 80’den fazla ülkede uygulanan bir Matematik yarışmasıdır. Özellikle yaratıcı ve günlük hayattan seçilen problemler ile öğrencilerin matematiğe olan ilgisinin artırılması ve matematik becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Derneğin kurucu ve yöneticileri Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında da yöneticilik yapan farklı ülkelerden akademisyen ve matematikçiler bulunuyor.  Kanguru Matematik Sınavı uygulandığı ülkelerde genellikle Üniversiteler, Matematik Dernekleri, akademisyenler ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından organize ediliyor. Türkiye’de Kanguru Matematik Sınavı 7 yıldır MEB Onayıyla yine farklı üniversitelerden ve okullardan akademisyen ve öğretmenler tarafından organize edilmektedir.

Her yıl milyonlarca öğrencinin katıldığı “Uluslararası Kanguru Matematik Sınavı’nın” 2022 Türkiye Final Sınavı,28 Mayıs 2002 tarihinde yüz yüze gerçekleştirildi.. Kanguru Matematik Türkiye Final Sınavı’na 9.Sınıf Kategorisi’nde katılan öğrencimiz, Ahmet ERHAN AVCI kendi seviyesinde ilk 10’a girerek madalya almaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi ve danışman öğretmenini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU ve Proje Koordinatörü Bülent IŞIK başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY projelerde dereceye giren öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.

2