Kamu Açık Kaynak Konferansı

Kamu Açık Kaynak Konferansı

TÜBİTAK ULAKBİM önderliğinde gerçekleştirilen Kamu Açık Kaynak Konferansının üçüncüsü düzenleniyor.
Konferansta bu yıl Pardus Projesi, açık kaynak dünyasındaki gelişmeler ve çözümler, kamu açık kaynak kullanım ve uyarlama öyküleri, ülkemizde yürütülen faaliyetler, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı ve benzeri konular, seminerler ve çalıştaylar eşliğinde ele alınacak.

Kamu kurumlarında ‘Açık Kaynaklı Yazılımlar ve Teknolojileri’nin yaygınlaştırılması ve farkındalığın artırılması için bu yıl 3.sünü düzenlediğimiz Kamu Açık Kaynak Konferansı 25-26 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara Congresium’da gerçekleştirilecektir.

Konferansta bu yıl Pardus Projesi, açık kaynak dünyasındaki gelişmeler ve kamu kurumlarının kurumsal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik geliştirilen açık kaynak çözümleri, kamu açık kaynak kullanım ve uyarlama öyküleri, ülkemizde yürütülen faaliyetler, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı ve benzeri konular, seminerler ve çalıştaylar eşliğinde sunulacaktır.
Pardus dönüşümü yapılmış ve halen devam eden kurumlarımız; deneyimlerini konferansımızda paylaşacaktır.

Konferansta aşağıdaki başlıklar üzerinde durulacaktır.

Pardus 17 Tanıtımı
Dünyada Açık Kaynak Teknolojileri
Pardus Dönüşüm Hikayeleri
Kamuda Açık Kaynak Nasıl Yaygınlaşır?
Açık Kaynak İş Modeli
Açık Belge Biçimi
Detaylar için http://kak.org.tr/ adresinden bilgi alabilirsiniz.

23 – 24 Ekim 2017 — Kurslar
25 – 26 Ekim 2017 — Konferans
Yer: Congresium, Ankara

Not:
Program detayları daha sonra açıklanacaktır.
Eğitim sonunda 2016-2019 Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında Eylem Planı’nın 4.5 eylem maddesi gereğince kamu personeli tarafından alınması gereken eğitimler için geçerli sertifika verilecektir.