Kamp Liderliği Eğitimi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı gençlik kamplarında, 1100 gence liderlik eğitimi verilecek. Kamplarda lider olarak görev almak isteyen gençler için “Kamp Liderliği Eğitimi” başvuruları ise başladı.

Bakanlığa bağlı gençlik kamplarında görevlendirmek üzere 600 kadın ile 500 erkek genç lider adayına eğitim verilecek. “Kamp Liderliği Eğitimi” alan adaylar, gençlik kamplarında gençlere rol model olacaklar, aktiviteler yaptırıp bilgi ve becerilerini paylaşacaklar.

Gençlik kamplarında lider olarak görev almak isteyen adaylar, “Kamp Liderliği Eğitimi” başvuru formunahttp://formlar.gsb.gov.tr/KampLiderligiEgitimi2015/Site/Basvuru.aspx adresinden ulaşabilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Mart ayı içerisinde Mersin’de vereceği  “Kamp Liderliği Eğitimi” başvuruları 19 Şubat saat 18.00’da son bulacak.

Gruplar halinde eğitim alacak adayların, eğitim yerleri ve tarihleri ise şöyle:

“Mersin Silifke Bakanlıklar Caddesi 23 Nisan Gençlik Kampı’nda yapılacak ilk kadın grubu 4 – 10 Mart , ikici kadın grup ise 11 – 17 Mart tarihlerinde, Mersin Silifke Bakanlıklar Caddesi  Ekonomi Bakanlığı Tesisi’nde yapılacak ilk erkek grup 5 – 11 Mart, ikinci erkek grup ise 12 – 18 Mart tarihlerinde eğitim alacak.”

Eğitime hak kazanan adayların dönemleri,  http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/ adresinden vehttps://www.facebook.com/GenclikKamplari sayfasından duyurulacak.