Kalpten Kalbe Mutluluk Sınıfı

Mutluluk Sınıfı

Projeye 2020-2021 eğitim-öğretim yılında devlet okullarında 1. 2. ve 3. Sınıflara öğretmenlik yapan, sınıfında en az 20 öğrencisi olan sınıf öğretmenlerimiz başvurabilir. Sürdürebilir uzun soluklu müthiş projedir. Öğretmenlerimiz aşağıdaki linkten detaylı başvuru süreçlerini görebilirler, ekteki tanıtım videosundan bilgi alabilirler.

Kimler Katılabilir?

Projeye sadece 2020-2021 eğitim-öğretim yılında devlet okullarında 1., 2. ve 3. Sınıflara öğretmenlik yapan, sınıfında en az 20 öğrencisi olan, Sınıf Öğretmenliği branşından 1000 öğretmenimiz katılabilecektir.

Projenin Hedefleri:

Bu proje ile öğretmen ve öğrencilerin bilimsel olarak “mutluluk” kavramını ve bileşenlerini tanımaları, yıl boyu yapılacak çeşitli faaliyetler ve egzersizlerle iyi olma hallerini güçlendirmeleri, yaşam boyu kullanabilecekleri gerçekçi ve iyimser düşünme alışkanlığını geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Bu sayede bireysel mutluluk tutumları yüksek bireylerin proje boyunca deneyimleyeceği etkileşimler ve çalışmalarla bu kapsamda toplumsal etkileşimin artması ve iyi olma halinin yükselmesi beklenmektedir.

Proje, farkındalık düzeyinin üzerine çıkarak davranış ve tutum değişikliği hedeflemektedir. Bu nedenle uzun dönemli ve farklı çalışmalar içerecek şekilde tasarlanmıştır.

Öğretmenlerimiz için ayrıca tüm meslek hayatlarında yüz yüze veya uzaktan eğitimde kullanabilecekleri pek çok araç, etkinlik ve yöntemi deneyimleyerek öğrenme fırsatı barındırmaktadır.

Bilgi Linki : https://www.ekampus.orav.org.tr/post/kalpten-kalbe-mutluluk-sinifi-basvuru

Öğretmenlerimiz iki adımda kayıtlarını gerçekleştirebilirler
Adım 1: Eğitimin gerçekleşeceği uzaktan eğitim platformu olan eKampüs’e üye olmalısınız (ekampüs üyeliği olanların ekampüse giriş yaptıklarında ana sayfasında proje kayıt linki çıkacaktır).
www.ekampus.orav.org.tr/kaydol

Adım 2: eKampüs’e giriş yaptığınızda ana sayfada karşınıza çıkan (aşağıdaki) “Eğitim Başvuruları” bölümündeki “Kalpten Kalbe Mutluluk Sınıfı”na kayıt olun…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

two × 4 =