KALPLERİNİZDE KOCAMAN BİR YER AÇIN “İKİ İYİ ÇOCUK” 24 AĞUSTOS’TA VİZYONDA!

KALPLERİNİZDE KOCAMAN BİR YER AÇIN

“İKİ İYİ ÇOCUK” 24 AĞUSTOS’TA VİZYONDA!

 

Zihinsel yetersizlik yaşayan ve kendini polis zanneden bir genç ile ona kol kanat geren, ağabeylik yapan gerçek bir polisin dostluk hikayesi İKİ İYİ ÇOCUK, 24 Ağustos’ta sinemalarda izleyicisiyle buluşacak.

 

Filmde başlıca rolleri Sarp LEVENDOĞLU ve Kazım KARAKADIOĞLU paylaşırken kadrodaSevcan YAŞAR, Devrim Özder AKIN, Mehmet ULUSOY gibioyuncuların yanı sıra Murat SEREZLİ, Hamdi ALKAN ve Günay KARACAOĞLU da konuk oyuncu olarak yer alıyor.

 

Yönetmenliğini,Mehmet Demir YILMAZ ve Görüntü Yönetmenliğini ise Argyris Theos’un gerçekleştirdiğifilmin müzikleri ise Yeni Türkü grubunun kurucusuDerya Köroğlu tarafından yapıldı ve filmeözgün şarkı bestelendi.

 

 

Zihinsel engelli genç kuralları koyar, bütün şehir bu kurallara uyar

 

Özlediğimiz iyilikleri ön plana çıkaran filmin konusu kısaca şöyle; Zihinsel yetersizlik yaşayan Ercan, çocukken babasını trafik kazasında kaybetmiştir. Derin acılar yaşamış, bundan çıkış yolunu da kendini polis ilan etmekte bulmuştur. Antakya’da annesiyle birlikte yaşayan Ercan’ın(Kazım KARAKADIOĞLU)  özel dünyasına tüm şehir saygı duymakta ve kendisine sevgi göstermektedir.

Ercan’ın hayali bir polis üniformasına sahip olmaktır. Şehre yeni atanan baş komiser Serdar (Sarp LEVENDOĞLU) ile Ercan arasında çok özel bir bağ oluşur.  Ercan, hiçbir planı tutmayan beceriksiz definecilerin kaçakçılık planlarına dahil edilince işler karışır. Komiser Serdar, bir yandan âşık olduğu Defne’nin(Sevcan Yaşar) peşinde koşacak bir yandan Ercan’ı tehlikelerden uzak tutmaya çalışacaktır.

 

Akdeniz insanının kendine özgü barışıklığı ve sıcaklığı ile, seyirciye iyi hissettirecek “İki İyi Çocuk” filmi 24 Ağustos’ta sinemalarda.

 

 

GALA 16 AĞUSTOS’TA HATAY’DA

13 Ağustos’ta basın gösterimi gerçekleştirilecek olan filmin galası, 16 Ağustos tarihinde çekimlerin de gerçekleştiği, barış ve hoşgörü kenti Hatay’da yapılacak. Galaya filmin tüm oyuncu kadrosu ile birlikte filmin müziğini hazırlayan Derya Köroğlu, sanatçılar, gazeteciler ve davetliler katılacak.

Koz Yapım tarafından çekilen filmin dağıtımı da CVG Mars Dağıtım tarafından gerçekleştirilecek.

Sosyal Medya Hesapları:

Facebook:    https://goo.gl/vt9vCM

Twitter:         https://goo.gl/g2pn1L

Instagram:   https://goo.gl/ngTMjd

 

 

KÜNYE

Yapım:                                             KOZ YAPIM

Yönetmen:                                     Mehmet Demir YILMAZ

Senaryo:                                          M. Demir YILMAZ – Sertaç YAŞAR

Yapımcı:                                          Murat Doğu YILMAZ

Müzik:                                             Derya KÖROĞLU

Görüntü Yönetmeni:                  Argyris THEOS

 

Oyuncular:

Sarp LEVENDOĞLU

Kazım KARAKADIOĞLU

Sevcan YAŞAR

Murat SEREZLİ

Devrim Özder AKIN

Bülent YILDIRAN

Hamdi ALKAN

Günay KARACAOĞLU

Mehmet ULUSOY

Hakan GÜVEN

Şeyda TERZİOĞLU

Mesut KURT