“Kahkaha En İyi İlaçtır.” adlı eTwinning projesinde sona yaklaşılıyor.

Kuruculuğunu Hırvatistan’dan Davorka Facko-Vnučec ve Türkiye’den  Sevinç Atalı’nın yaptığı “Kahkaha En iyi İlaçtır ( Laughter is the best medicine)” adlı proje Muğla’nın Seydikemer ilçesi Kıncılar Akbük Mahallesi Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Ayça Şahin tarafından proje ortağı olarak yürütülmektedir. Projemize Hırvatistan, Türkiye, İtalya, Polonya, Kuzey Makedonya, Ukrayna’dan toplam 18 öğretmen ve 177 öğrenci katılmaktadır.

Kahkaha, sağlığımız için en iyi ilaçtır. Neşe, memnuniyet, mutluluk, kahkaha…
Bunlar salgın hastalık döneminden geçtiğimiz bu zor günlerde hayatımızdan eksilen
terimler. Mutluluk ve gülümseme çok azaldı bu yüzden haydi hepbirlikte gülelim diyerek yola çıktık .Proje süresince öğrenciler hangi ülkeden gelirlerse gelsinler bir gülümseme ve neşe getireceklerine inandık. Proje süresince birbirimizle tanıştık, aramızdaki benzerlikleri ve farklılıkları kabul edip birlikte güldük. Kahkaha takvimi, günlük kahkaha önerileri, bilmeceler, sınavlar, okul hakkında şakalar, kahkahalarla ilgili halk atasözleri, bizi güldüren ve mutlu eden şarkılar söyledik, çizimler yaptık, birbirinden sevimli evcil hayvanlarımızın fotoğraflarını paylaştık, eğlenceli yiyecekler yaptık, ülkelerimize ait karakterlerle komik hikayeler oluşturduk, önemli günlerle ilgili etkinlikler yaptık. Sonuç olarak, “Kahkaha En İyi İlaçtır” adlı ortak bir broşür hazırlayacağız. Proje çalışmalarımız haziran ayında Kalite Etiketi başvuruları ile sonlandırılacaktır.

İşbirliği içinde takım çalışmaları yaparak ortak ürünler ve işbirlikçi çalışmalar gerçekleştirildi. Başarılı bir şekilde yürütülen projemiz ve yapılan çalışmaları görmek için aşağıdaki hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Proje blog sayfamız:

https://laughteristhebestmedicineproject.blogspot.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

11 + seventeen =