Kadın ve değişim konulu öykü yarışması

Haydi kadınlar değişiminizi anlatın!’

Hayatınızdaki değişimi, tekdüze giden hayatınızı birdenbire değiştiren bir gelişmeyi, hayatınızı değiştiren bir kişi veya olayı ve sonrasında yaşadığınızı değişimi, geçirdiğiniz evreleri, kısacası yenilenmiş “siz” i bize anlatın. Altındağ Belediyesi’nin artık geleneksel hale gelen kadınlar arası öykü yarışmasının konusu açıklandı.
 
Altındağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Gazete Altındağ işbirliğiyle altı yıldır kadınlar arasında düzenlenen öykü yarışması için başvurular başladı. Altındağ Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirdiği ve artık gelenekselleşen öykü yarışmasının bu yılki konusu “Kadın ve Değişim” olarak belirlendi. Her yaş ve her eğitim seviyesinden yüzlerce kadının geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi gösterdiği yarışmaya katılımın bu yıl da üst düzeyde olması bekleniyor.

“Kadınların kendilerini değişik mecralarda ifade edebilmeleri için pek çok proje hayata geçiriyoruz.”
 
Konuyla ilgili bilgi veren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağlı kadınların kabuklarını kırmaları ve kendilerini değişik mecralarda ifade edebilmeleri için pek çok proje hayata geçirdiklerini kaydederek “Altındağ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kadınların aktif katılımlarıyla kutlandığı bir ilçe… Biz 8 Mart’ı protokole yönelik salon programlarıyla geçiştirmek yerine kadınların planladığı ve bizzat sahnelediği etkinliklerle kutluyoruz. Bu etkinliklerin önemli bir parçası da düzenlediğimiz öykü yarışmasıdır.” dedi.  Öykü yarışmasında anlatılan öykülerin kadınların kendi hayatlarını veya iç dünyalarını yansıttığına dikkati çeken Tiryaki, yarışmaya katılan tüm eserlerin çok çarpıcı ve profesyonel bir dille yazılmış olduğunu ve her yıl dereceye giren eserlerin belirlenmesinde çok zorlanıldığını söyledi.
 
Son başvuru tarihi 1 Mart 2012

“Kadın ve değişim” konulu öykü yarışması son başvuru tarihi 1 Mart 2012 olarak belirlendi. Yarışma şartnamesine göre; eserler 12 punto “Arial”  fontuyla, en fazla dört A4 kâğıdı uzunluğunda ve word dokümanı olarak yazılacak. Eserler [email protected]  elektronik posta adresine e-mail ile veya posta yoluyla “Altındağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Şükriye Mah. Ulucanlar Cad. No:63” adresine gönderilebilecek ya da elden teslim edilebilecek.
 
Ödüller yine kazananları mutlu edecek
 
Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Altındağ Belediyesi’nin büyük bir coşkuyla ve çok geniş bir katılımla kutladığı “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kutlama programında takdim edilecek. Yarışmanın birincisine ödül olarak dizüstü bilgisayar, ikincisine dijital kamera, üçüncüsüne ise dijital fotoğraf makinesi hediye edilecek.