JOURNEY OF DISCOVERY

JOURNEY OF DISCOVERY ADLI eTWINNING PROJEMİZ BAŞLADI

Borsa İstanbul Sincan Kayalıboğaz İlkokulu 2/E sınıfı öğrencileri öğretmenleri Dilara Yorulmaz rehberliğinde JOURNEY OF DISCOVERY isimli eTwinning Projesine katıldılar.

2025 yılında iş hayatında başarı elde etmek için en önemli 10 yeteneği paylaşan Dünya Ekonomik Formu (WEF) bu listeyi hazırlarken teknolojik gelişmeleri ve tüm dünyayı etkileyen dalgalanmaları göz önünde bulundurmuştur. Bu raporda en çok dikkati çeken faktörler öz yönetim becerileri olmuştur. Eleştirel düşünme ve problem çözme işverenlerin önümüzdeki beş yıl içinde öne çıkacağına inandıkları becerilerin başında gelmektedir. Listeye giriş yapan diğer yetenekler ise aktif öğrenme, dayanıklılık, stres toleransı ve esneklik gibi kendi kendini yönetme becerileridir. Bireylerin bu yeterliklere sahip olabilmeleri için eğitim süreçlerinde proje tabanlı öğrenme etkinliklerine dahil olmaları gerekmektedir. Buna paralel olarak 2025 becerilerinin öğrencilere kazandırılmasını amaçlayan projede STEM modelini de içeriğine harmanlayacak şekilde planlanmıştır.

Proje dahilinde uygulanmış olan etkinlikler, Stem School Label platformuna eklenmiş, yapılan  başvuru sonucunda incelenmiş, gerekli belge, doküman ve anketler tamamlanmış, neticesinde Borsa İstanbul Sincan Kayalıboğaz İlkokulu ‘ Stem Okul Etiketi ” almaya hak kazanmıştır.

OKULUMUZ STEM SCHOOL LABEL ETİKETİ İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

STEM Okul Etiketi, European Schoolnet , Ciencia Viva (Portekiz), Maison pour la Science d’Alsace (Fransa), Bilimi Destekleme Merkezi (Sırbistan) ve Eğitim Geliştirme Merkezi’nin (Litvanya) ortak girişimidir.