İZZET BAYSAL VAKFINDAN BURSU

VAKIFTAN BURS ALABİLME ŞARTLARI

İZZET BAYSAL VAKFINDAN BURS ALABİLME ŞARTLARI
1. Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin dört yıllık bölümlerine en yüksek puanla birinci sırada kayıt yaptıran birinci öğretim lisans öğrencilerine vakfımız tarafından burs verilmektedir.

2. Bölüm birincilerinden sonra gelen en yüksek puanlı Bolu’lu bir öğrenciye daha vakfımız burs vermektedir. Bu öğrencilerin, Bolu Merkez İlçe veya diğer İlçe ve köylerinde doğup, buraların nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

BUNUN DIŞINDA BURS VERİLMEMEKTEDİR.

TEŞVİK ÖDÜLLERİ

Tesvik ödülleri genellikle;
1- Arastirma yarismalarinda derece alanlar,
2- Edebiyat ve sanat dallarindaki yarismalarda derece alanlar,
3- Bolu il ve ilçeler arasi ilkokul, ortaokul ve liseler arasi bilgi ve genel kültür yarismalarinda derece alan okul ve ögrenciler,
4- Merkez Ilçe Liselerin Okul birincileri ile A.I.B.Ü.nin Fakülte ve Yüksekokullarini birinci, ikinci ve üçüncü olarak bitiren ögrenciler.
5- AIBÜ Fakülte ve Yüksekokullari ile Bolu ilindeki orta dereceli okullardan folklor ve spor dalinda Türkiye genelinde derece alan ögrenciler tesvik ödülü ile ödüllendirilmislerdir. Bolu’da yilin ögretmeni seçilen ögretmenlerimize uygulama yürürlükten kalkincaya kadar vakif tarafindan ödül verilmistir.
6- Ayrıca Vakıf 2004 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesinde görev yapan öğretim üyelerinin yurtdışı A-A1 yayınlarının her birini 1000 er TL ile ödüllendirmiştir. Bu uygulama bundan böyle devam edecektir. 2005 yılından itibaren bütçeye Bilimsel Destek Fonu ve Akademik Etkinlikleri Destekleme Fonu adı altında tahsisat koymaktadır.

İzzet Baysal Vakfı İletişim Bilgileri
Adres:
MERKEZ ADRES:
Tersane Cad. Abdüssellah Sok.İzsalhan N.1 Karaköy/İSTANBUL

ŞUBE:
Abant İzzet Baysal Üniversitesi
Rektörlük Binası İzzet Baysal Vakfı Ofisi Gölköy/BOLU
e-Posta: [email protected]
Telefon: 0 212 255 45 55 (Merkez) 0 374 253 45 70 (Şube-Burslar)
Belgegeçer: 0 212 255 44 92 (Merkez) 0 374 253 49 69 (Şube)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

2 × four =