İzmit Uluslararası Film Festivali

İzmit Uluslararası Film Festivali

1. ORGANİZE EDEN : İzmit Belediyesi ve Art Nikomedia Kültür Sanat Derneği

2. TARİHLER : 15-18 Ağustos 2018 tarihleri ​​arasında birincisi gerçekleştirilecek olan İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali ile ilgili sizleri bilgilendirmekten mutluluk duyarız.

3. KATEGORİLER :

a) Genç Film Yapımcıları (14-24 Yaş): Festival, özellikle genç yapımcıların, ortaya çıkardıkları filmlere, internet ve film endüstrisine getirdikleri farklılıklara önem vermektedir.
Gençlerin kullandıkları yenilikçi ekipman ve teknikleri nasıl kullandıklarını görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.
1999 İzmit Depremi’nin yıldönümü 17 Ağustos sabaha karşı 03.02’dir ve bu dramatik olay IISFF’nin teması olacaktır. Genç yapımcıları teşvik için karar verilen bu kategori, yani deprem ve deprem gibi dramatik olaylar festivalin ana teması olacaktır.

Küçük yaştaysanız (farklı ülkelerde farklı yasalar ve yaş sınırları geçerlidir) yazılı ebeveynlik ve/veya okul/eğitim otoritesi izniniz gerekli olabilir. Tüm Genç Film Yapımcıları 17 Ağustos 2018 itibraıyla kaç yaşında olduklarını belirtmelidir. Aksi takdirde ise başvuruları kabul edilmeyecektir.

b) Belgeseller: Yaş sınırı yok, ekipman sınırlaması yok, konu yok, maksimum uzunluk 26 dakika

c) Kurgu ve / veya Animasyon: Yaş sınırı yok, ekipman sınırlaması yok, konu yok, maksimum uzunluk 15 dakika

**Bununla birlikte, Belgesel, Kurmaca ve Animasyon film yapımcılarının da Deprem konusuna yaklaşmaları teşvik edilmektedir.

4. KATILIM : Filmler ücretsiz olarak kayıt edilip, uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilecektir.Başvuru Formları IISFF web sitesinden indirilebilir. http://www.izmitisff.org Tüm filmlerin FLV formatında olması gerekir.

Türk Deprem filmleri, 15-18 Ağustos 2018 tarihleri ​​arasındaki İzmit’te bulunan alışveriş merkezi “41 Burda AVM, Ömer Türkçakal Caddesi ” nin sinema salonunda ve açık alanında “canlı” olarak izlenebilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.