İzmir’de Eğitimciler Zikzak Öğretmen Kulübü’nde Buluşuyor…

Eğitimciler
Eğitimciler

İzmir’de Eğitimciler Zikzak Öğretmen Kulübü’nde Buluşuyor…

Zikzak Öğretmen Kulübü sezon açılışında yeni eğitim yılında gerçekleştirilecek çalışmalar değerlendirilerek, yürütülecek yol haritası belirlendi.

29 Eylül 2017 Cuma günü gerçekleştirilen açılışta, 2014 yılından bu yana İzmir Karşıyaka’daki merkezinde öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine yönelik çeşitli eğitimler ve atölyeler gerçekleştiren Zikzak Öğretmen Kulübü’nün yeni eğitim yılında yürüteceği çalışmalar ele alınarak bir yol haritası geliştirildi.

Zikzak Öğretmenler Kulübü

İzmir’deki çeşitli okullarda görev yapan öğretmenler, eğitim yöneticileri, öğretmen adayları, yayınevi temsilcileri ve uzman konukların katıldığı etkinlikte, merkezin kuruluşundan bu güne kadar geçen süreçteki altmış dört buluşmanın deneyimlerinin aktarıldığı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumu bütünleyen grup beklentilerinin paylaşımını amaçlayan “Özgür Duvar” aktivitesi ile, katılımcılar düşünce ve deneyimlerini özgürce ifade etmiş oldular. Etkinlikte ayrıca, İzmir’de DJ Tango olarak tanınan Serap Özen ve grubu tarafından bir Tango performansı da sahnelendi.

Yeni dönem çalışmalarını değerlendiren Zikzak Grup’tan Yusuf Çağlayan, “Zikzak Öğretmen Kulübü’nün sosyal bir öğrenme ortamı olarak eğitimcilerin deneyimlerini paylaşarak çoğalttıkları kaliteli bir sosyal girişim” olduğunu belirterek, “Her birimiz gönüllü olarak bir araya gelerek yenilikçi ve yaratıcı yöntem ve teknikleri uygulama deneyimlerimizi birbirimiz ile paylaşıyoruz. Gündemde öne çıkanlar takip edebiliyoruz. Her şeyin bu kadar hızlı olduğu ve bilgi deneyiminin saklandığı bir dünyanın aksine paylaşarak ve artarak büyümeye devam ediyoruz. Yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, yayınevleri, okullar ile çözüm ortaklıkları yaparak eğitimi bütünsel olarak görmeye çalışıyoruz. Ve bunu 3 yıldır büyük bir keyifle yapıyoruz. ” dedi.

Yaşam boyu öğrenme merakı taşıyan eğitimcilerin mesleki ve kişisel deneyimlerini paylaşarak çoğalttıkları, farkındalık yaratan sosyal bir öğrenme ortamı ve organizasyonu olmayı amaçlayan Zikzak Öğretmen Kulübü, yeni dönemde her hafta cuma günleri 18.30-21.00 saatleri arasında ücretsiz olarak düzenleyeceği buluşmalara tüm eğitimcileri ve eğitimci adaylarını bekliyor. Zikzak Öğretmen Kulübü geçen dört yılda 64 buluşmada, alanında uzman ve farklı deneyimlerden gelen 40 konuk ve kurumu ağırlamıştı. Merkezde öğretmen kulübünün yanı sıra, “Zikzak Kitaplık” adıyla kurulan kitabevinde, “Okudukça Yolunu Bul” sloganı ile; okul öncesi, ilkokul ve ortaokul yaş gruplarına yönelik çocuk ve gençlik edebiyatı kitaplarını keşfetmeye ve merak uyandırmaya yönelik yaratıcı etkinlik tasarımı ve uygulamaları düzenlenerek; eğitim kurumları, öğretmenler, aileler ve yayınevleri ile kitap odaklı işbirlikleri gerçekleştiriliyor.

Bilgi ve İletişim: Yusuf Çağlayan

e-posta: [email protected]

Bahariye Mah. Müjgân Barutçu Sok. No: 16/B 35600 Karşıyaka – İzmir

www.zikzakgrup.com   https://www.facebook.com/ZikzakGrup

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

fifteen + eighteen =