İzmir Valisinden Başarılı Öğrencilere Ödül

İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Biliminsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Bilim Olimpiyatları ve Liseler Proje Yarışmasında dereceye giren öğrenciler, düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Bilim Olimpiyatları ve Liseler Proje Yarışmasında dereceye giren Özel Yamanlar Eğitim Kurumları’dan 41, İzmir Fen Lisesi’den 5, Şehit Şamlı Anadolu Tek. Lisesi’nden. 2, Mimar Sinan Anadolu. Tek.Lisesi’nden 1 öğrenciyi düzenlenen törenle ödüllendirildi. Yamanlar Koleji Bornova İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törende iki yarışmada dereceye giren 49 öğrenciye ödülleri Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sadettin Sabaz ve Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mahmut Tüncel’in de

katılımıyla takdim edildi. Ulusal Bilim Olimpiyatları ile Liseler Proje Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödüllendirildiğini hatırlatan İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, “Başarılı öğrencilerimiz zaten bakanlık tarafından ödüllendirilmişti fakat İzmir’i gururlandıran öğrencilerimizi bir de kendi aramızda ödüllendirmek amacıyla bu ödül törenini düzenledik” dedi.

Vali Kıraç, “İzmir’in kazandığı 49 madalyanın 41’ini kazanan Yamanlar Kolejini kutluyorum. 41 kere maşallah diyorum” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sadettin Sabaz ise, “Yamanlar Koleji’nin ulusal ve uluslar arası başarılarını takdir ve beğeni ile takip ediyoruz. Dünya bilim olimpiyatlarında ülkemize kazandırdığı madalyalar için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra başarılı öğrencilere ödülleri takdim edildi.