İzmir Sevinç Koleji 1. Ata Model Uçurma Yarışması

İzmir Sevinç Koleji 1. Ata Model Uçurma Yarışması

İZMİR  SEVİNÇ KOLEJİ 1. ATA MODEL UÇURMA YARIŞMASI

1.AMAÇ:

Öğrencilerin kulüplerde yıl boyunca yaptıkları ata model uçaklarını uçurmaya yönelik ortam oluşturmak.

2.YARIŞMAYA KATILACAK  OKULLAR VE SINIFLAR

İzmir İli içerisindeki tüm ortaokul  5-6-7.8 .  sınıflar yarışmaya katılabilir.

3.YARIŞMA ŞEKLİ ,KATILIM KOŞULLARI VE SON BAŞVURU TARİHİ

Yarışma 1 gün içerisinde tamamlanacak olup, yarı final  ve final olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır.  Okullar yarışmaya birden fazla  öğrenci ve model uçakları ile katılabilirler. Ata modeller Türk hava kurumunun temin ettiği standart ölçülerde olmalıdır. Bu özelliklere sahip olmayan ata model uçak sahibi yarışmacılar,yarışmanın yarıfinalinde eleneceklerdir. Her yarışmacı  en fazla 2  ata modelle katılabilir. (ikinci model yedek modeldir.) Her öğrenci kendi modeliyle yarışmak zorundadır. Bir modelle iki öğrenci  yarışamaz.

Yarışma başvurusu  12 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 17.00 a kadar Özel İzmir Sevinç Koleji  eposta adresine (izmirbornovakolej@sevinc.k12.tr)  Ek 1 deki formu doldurarak yapılabilir. Yarışma ile ilgili soru ve görüşler için meral.besirci@sevinc.k12.tr adresine e posta gönderilerek  iletişim kurulabilir.

4.YARIŞMANIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Yarışma 6 Nisan 2018 tarihinde İzmir sevinç kolejinde saat 09.00 ulaşım sağlanarak. 09.30 da okulumuzdan Şehzadeler belediyesi hava sporları tesisi/Manisa ya yola çıkılıp saat 11.00 de başlayacaktır.
Yarışma 3 raunt üzerinden yapılacaktır. Her yarışmacının birer atış hakkı vardır.
Uçuş öncesi, pilot, hakemler tarafından hazır olması için uyarılır. Pist boşaldıktan sonra, pilota başlama çağrısı yapılır. Pilot, bu çağrıdan itibaren 1 dakika içinde uçağını havalandırmak zorundadır. Bunu başaramazsa 0 puan alır.
Yarışma hem mesafe hem de zamana karşı yapılacaktır. Model elden çıktığı andan yere ininceye kadar geçen zamanın 5 le çarpımı ile start çizgisinden modelin burnuna kadar olan mesafe metre, cm cinsinden yazılarak bir uçuşun toplam derecesi elde edilir.
(örnek: uçak 10sn uçtu ve 70 metre 30 cm gitti. (10X5)+70,30=50+70,30=120.30 puan eder.)

5.ÖDÜL VE ÖDÜL TÖRENİ

Yarışma sonunda dereceye giren  ilk üç  öğrenci ödüllendirilecektir.Ödül olarak 1.ye 1.lik madalyası,2. ye 2.lik madalyası ve 3. ye 3.lük madalyası ve dereceye giren tüm öğrencilere başarı belgesi verilecektir.

Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrenci ve danışman öğretmenlerine teşekkür belgesi verilecektir.Ödül töreni  20 Nisan 2018 tarihinde İmir Özel Sevinç Koleji konferans salonunda yapılacaktır.

  1. YARIŞMA YÜRÜTME KURULU

Yarışma yürütme sorumlusu : Meral BEŞİRACI

Yarışma sorumlusu ve Baş hakem: Mehmet esen ( THK Eş Başkanı)

Hakemler:

Çağdaş VARIŞ

Burak KÜÇÜKOĞLU

Atatürkay KÜÇÜKOĞLU

 

BAŞVURU FORMU :

ÖĞRENCİNİN DANIŞMAN ÖĞRETMENİN
ADI SOYADI: ADI SOYADI:
SINIFI: BRANŞI:
OKULU: OKULU:
ADRESİ: TELEFON:
  ADRESİ:
VELİ TELEFON:  
MAİL ADRESİ: MAİL ADRESİ:

 

NOT: Formu konu kısmına Ata model uçak yarışması başvuru yazarak izmirbornovakolej@sevinc.k12.tr)  e posta adresine gönderiniz.