İzmir Lise Öğrencileri Arası Resim Yarışması

KONAK BELEDİYESİ
9. ÜMRAN BARADAN “SENİN GÖZÜNDEN İZMİR”
KONULU RESİM YARIŞMA ŞARTNAMESİ

1. AMAÇ: Türkiye Cumhuriyeti’nin sanat ustalarından, Devlet Sanatçısı Ümran Baradan’ın anısını yaşatmak, sanat çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmak amacıyla düzenlenmektedir.

2. KONU: “SENİN GÖZÜNDEN İZMİR”

3. KATILIM ŞARTLARI:

3. 1. Yarışma 2 (iki) kategoride yapılacak olup, birinci kategoride İzmir genelinde eğitim gören 9.10.11. ve 12.sınıf tüm lise öğrencilerinin, ikinci kategoride ise İzmir’de bulunan Güzel Sanatlar Liseleri 9.10.11. ve 12.sınıf öğrencilerinin eserleri değerlendirmeye alınacaktır.
3. 2.Her katılımcı yarışmaya, daha önceden herhangi bir sergide ödül almamış ya da sergilenmemiş en fazla 2 (iki) eseriyle katılabilir.
3. 3.Seçici Kurul Üyeleri ile birinci derece yakınlıkları olanlar ve Belediyemiz çalışanları dışında, İzmir genelinde yaşayan tüm lise ve güzel sanatlar lisesi öğrencileri yarışmaya katılım hakkına sahiptir.
3. 4.Yarışmaya eser verecek olan katılımcılar, kendi anlatım biçimlerine uygun olarak tuval
üzerinde karakalem dışında her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta serbesttir.
3. 5.Yarışmaya verilecek olan eser tuvallerinin uzun kenarları 60 cm. den büyük olamaz, kısa kenarı 40 cm olmalıdır. Ölçü dışına çıkan çalışmalar diskalifiye olacaktır.
3. 6.Ekteki Katılım Formu eksiksiz olarak doldurulup üzerinde 9. Ümran Baradan ‘SENİN GÖZÜNDEN İZMİR’ konulu Resim Yarışması ibaresi ve katılımcının adı ve soyadının yazılı olduğu bir zarfa konularak, nüfus cüzdan fotokopileri ve eserle birlikte, en geç 11 Mart 2022 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Konak Belediyesi Necdet Alpar Mask Müzesi’ne teslim edilecektir.

4. ESERLERİN TESLİM YERİ:
– Necdet Alpar Mask Müzesi
Alsancak, 1448. Cumbalı Sk No:22, 35220 Konak/İzmir
-İletişim Numarası: 0232 4653107
-Yarışma Sekreterliği: Fulden Kibaroğlu
-İletişim Numarası: 0530 870 05 90
– Müze çalışma günleri Cumartesi, Pazar günleri hariç 09.00 ile 17.00 saatleri arası açıktır.

5. DEĞERLENDİRME:
Seçici Kurul Üyeleri, Belediye Yönetiminin belirleyeceği bir tarihte toplanacak ve ödül almaya hak kazanan eserlerle birlikte sergilenmeye değer eserleri belirleyecektir.

6. ÖDÜLLER (Ödüller 2 kategoride verilecektir.)

Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Branşında;
Birinciye 1 Tam Altın ve Başarı Belgesi
İkinciye 1 Yarım Altın ve Başarı Belgesi
Üçüncüye 1 Çeyrek Altın ve Başarı Belgesi

Lise Öğrencileri Branşında;
Birinciye 1 Tam Altın ve Başarı Belgesi
İkinciye 1 Yarım Altın ve Başarı Belgesi
Üçüncüye 1 Çeyrek Altın ve Başarı Belgesi
***Seçici Kurul Üyelerinin uygun görmesi durumunda 1 Kişiye Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın ve Başarı Belgesi). Ayrıca Tüm katılımcılara Katılım Belgesi.

7. SERGİLEME
– 9. Ümran Baradan “SENİN GÖZÜNDEN İZMİR” resim yarışması’nda sergilemeye değer görülen eserler, Ödül Töreni tarihinden itibaren bir hafta süreyle Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda sergilenecektir.

8. ESERLERİN İADESİ
– Yarışmaya teslim edilen ve sergilenen eserlerin iadesi sergi bitiminde yapılacaktır. Sergileme ve ödül almayan eserlerin sergi bitim süresini takip eden 15 (onbeş) iş günü içinde Konak Belediyesi Necdet Alpar Mask Müzesi’nden teslim alınması gerekmektedir.
– İade işlemlerinin başladığı tarihten itibaren 15 (onbeş) işgünü içinde, teslim edildikleri adresten geri alınmayan eserlerin kaybından veya uğrayabileceği hasardan İzmir Konak Belediyesi sorumlu değildir.

9. DİĞER HUSUSLAR:
– Katılım Formları ve Şartnameler, Konak Belediyesi Necdet Alpar Mask Müzesi’nden ve Belediyemiz web sitesinden temin edilebilir. (www.konak.bel.tr)
– İzmir Konak Belediyesi ödül alan ve sergilemeye değer bulunan eserleri afiş, katalog, broşür gibi çalışmalarda kullanma hakkına sahip olacaktır.
– Yarışmaya katılan bütün katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
– Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde İzmir Konak Belediyesi ‘nin kararları geçerlidir.

10. ÖDÜL TÖRENİ:
25 Mart 2022 Cuma tarihinde 13.00 ile 15.00 saatleri arasında Dr. Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin