İzmir Kalkınma Ajansının Ev Sahipliğinde Sosyal Girişimcilik Çalıştayı Düzenlendi

Kalkınma Bakanlığının koordinasyonunda 9 Ajansın katılımıyla oluşturulan Sosyal Girişimcilik Çalışma Grubu sosyal girişimcilik
konusunda ortak bir strateji oluşturulmasına ve sosyal girişimcilerin teknik ve mali olarak desteklenmesine karar verdi. Bu doğrultuda sosyal girişimcileri destekleyecek yeni bir destek mekanizması üzerinde çalışılmasına karar verildi. Söz konusu  yeni destek mekanizmasının çalışılabilmesi için 2-3 Mart 2012 tarihlerinde İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ev sahipliğinde Kalkınma Bakanlığı ve 9 farklı Ajans temsilcilerinin katılımıyla bir çalıştay düzenlendi.

Çalıştayın ilk gününde sosyal girişimcilik destekleri konusunda dünyadaki iyi uygulama örneklerini anlatan bir sunum yapıldı.
Örnekler üzerinde incelemeler yapıldı ve bu örneklerin Ajanslar tarafından uygulanması noktasında Ajans mevzuatının
girişimcileri desteklemeye engel yönleri üzerinde tartışıldı.
İkinci gün ise alt çalışma grupları oluşturularak uygulanabilecek destek mekanizmasının modellemesi üzerinde çalışıldı. Çalıştayın son aşamasında alt çalışma grupları kendi modellemelerini tüm grupla paylaştılar. Destek modelleri arasındaki farklar tartışılarak her biri için ortak biz çözüm oluşturuldu ve model önerisi Bakanlığa sunulmak üzere son haline getirildi.

Detaylı bilgi için resmi web sitesini http://www.izka.org.tr/haberler/sosyal-girisimcilik-calistayi-duzenlendi
ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin