İzmir Ekin Koleji Geri Dönüşüm ve Bilim Şenliği Hazırlığı

İzmir Ekin Koleji’nin çevreci öğrencileri, çevre konusunda duyarlılıkla hareket eden ve atıklardan geri dönüşümü sağlayan bir sanayi tesisini ziyaret ettiler. Okulun bilim şenliği etkinlikleri kapsamında, geri dönüşümü gündemlerine alan ve bu konuda çevreci bir anlayışla hareket ederek proje grubu oluşturan öğrenciler; geri dönüşüm konusunu yerinde incelediler.   

Aliağa’dan alınan petrol atıklarını kullanılabilir duruma getirmek amacıyla kurulan Empisan işletmesini gezip, işletme sahibi Yüksel Sankaya’dan konuyla ilgili bilgi alan öğrenciler, işletmeyi ve yapılan işlemi çok ilginç bulduklarını söylediler.
 Öğrencilerinin çevreci bir anlayışla hareket ederek, ‘geri dönüşüm’ konusunda proje ekibi oluşturduğunu ve bu konuda araştırmalar yaptığını belirten Ekin Koleji Müdürü Yavuz Güneş; bu bağlamda, sanayi tesisinin gezilip incelemeler yapılmasının önemli bir eğitim etkinliği olduğunu söyledi. Ekinli öğrencilerin diğer konulan olduğu gibi ‘geri dönüşüm’ konusunu da bizzat gözleyip, yaparak ve yaşayarak öğrendiklerini sözlerine ekledi.