İzmir/Bayraklı’daki Attaroğlu İlkokulu 4/A Sınıfı Öğretmeni Nurgül BAYRAM’ın ve Öğrencilerinin Katıldığı Live To Live(Yaşamak İçin Yaşat) eTwinning Projesi

Öğrencilerimle Birlikte Yaptığımız Tohum Kumbarası
Live To Live(Yaşamak İçin Yaşamak)

İzmir ili Bayraklı ilçesindeki Attaroğlu İlkokulu 4/A Sınıf öğretmeni Nurgül BAYRAM koordinatörlüğünde yapılan 2’si Azerbaycan’ dan olan 11 ortaklı Live To Live(Yaşamak İçin Yaşat) projesi; öğrencilerin dünya algısını geliştirebilmek, onların dünyanın değişimi ile ilgili olayları anlamalarını ve farkındalık kazanmalarını sağlamak, böylece öğrencilerde yaşanabilir çevre bilincini ve doğa sevgisini yerleştirebilmek için oluşturulmuştur. Ayrıca projenin amacı, gelecek nesillerin daha temiz bir dünyada yaşamalarına katkıda bulunmaktır.

Projenin mart ayı etkinliği olarak; 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan “Orman Haftası” nda, okul bahçesindeki ağaçlar sulandı, ağaçların bakımı yapıldı, tohum kumbarası yapıldı, 22 Mart “Dünya Su Günü” nde ise kodlama etkinliği yapıldı.

Projenin nisan ayı etkinliği olarak; projenin logo ve afişin puzzle çalışması ve kuş yemi yapıldı.

Projenin mayıs ayı etkinliği olarak; akrostiş şiir okuma ve e-book’ta hikâye yazma iş birlikçi çalışması yapıldı. 9 Mayıs’ta eTwinning’in doğum günü etkinliği olarak öğrenciler kodlama çalışması yaptılar.

Projenin haziran ayı etkinliği olarak; Çevre Mühendisi Rojda ASLAN’ ın katılımıyla gerçekleştirilen öğrenci ve velilerimize yönelik bilgilendirici toplantı yapıldı.