İYTE 2. Lise Bilim Kampı Başlıyor

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan İYTE Lise Bilim Kampı 20 – 31 Ocak 2020 tarihleri arasında Üniversitemizin Urla/Gülbahçe yerleşkesinde yapılacaktır, bilim kampı programına 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencilerini davet ediyoruz.

20 – 31 Ocak tarihleri arasında 1 veya 2 haftalık programlar halinde Enstitümüz Urla/Gülbahçe yerleşkesinde yapılacak olan program 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencilerini kapsamaktadır. İki hafta sürecek olan İYTE Lise Bilim Kampı üniversite adaylarına üniversiteli olma deneyimini yaşatmayı amaçlamaktadır. Aktif katılımı destekleyen, ilgi çekici ve öğrencilerin yeni çalışma alanlarını keşfetmelerine olanak sağlayacak şekilde hazırlanan program lise öğrencilerinin farklı alanlarda bilgi edinmelerine ve meslek seçimlerine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Öğretim kadrosu çoğu yurtdışında eğitim almış, ülkemizin bilimsel ve teknolojik gelişmesine katkı sağlayan, İYTE bünyesinde görev yapan deneyimli akademisyenlerden oluşan Bilim Kampında tüm eğitimlerin dili Türkçedir. Kamp kapsamındaki dersler; mühendislik bilimleri, fen bilimleri, mimarlık, şehir ve bölge planlama, dil, kültür, spor, girişimcilik ve inovasyon gibi çok çeşitli alanları kapsamaktadır. Bilim kampı programına 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencilerini davet ediyoruz.

Ayrıntılı bilgi için:
https://iytebilimkampi.iyte.edu.tr/