İYİLİK TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI

TÜRK KIZILAYI İSTANBUL ŞUBESİ İYİLİK TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURU ŞARTNAMESİ
Yarışma Teması: İYİLİK ve YARDIMLAŞMA
AMAÇ VE İÇERİK
Kısa film yapımcıları arasında Türk Kızılayı farkındalığını arttırarak bu sayede “iyilik ve yardımlaşma” temasıyla ilgili Türkiye kısa film literatürüne yeni ürünler kazandırmak amaçlanmıştır. Ayrıca ürünlerini sadece kısa film festivalleri ve yarışmaları aracılığıyla sergileyebilen yapımcılara yeni bir mecra sağlayarak üretimi teşvik etmek yarışmanın bir diğer amacıdır.
Yarışmanın teması iyilik olacaktır. Bu geniş ve kapsayıcı temaya uygun tüm kurmaca ve belgesel anlatılar yarışmaya başvurabilirler.
KATILMA KOŞULLARI
1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
2. Yarışmaya eser gönderen kişiler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır.
3. Yarışmaya birden fazla eserle başvuru yapılabilir.
4. Yarışma şartnamesi ve başvuru formu www.kizilay.org.tr ve www.istanbulkizilay.org web sitelerinden temin edilebilir. Başvuru formu çıktısı film sahibi tarafından doldurulacak ve filmin 6 adet DVD kopyası, 6 adet film künyesi, yönetmen fotoğrafı ve filmden kareleri içeren cd ile birlikte aşağıdaki başvuru adresine gönderilecektir.
5. Yarışmaya kurmaca ve belgesel kategorilerde başvuru yapılabilir. Yarışmaya katılan kurmaca filmler 10 dk. Belgesel filmler 15 dk.’yı geçmemelidir.
6. Yarışmaya “iyilik ve yardımlaşma” temalı filmler başvurabilir.
7. Yarışmaya katılan eserlerin kullanım hakkı Türk Kızılayı’na aittir. Katılan eserler Türk Kızılayı’nın iletişim araçlarında ve sponsorlarımızda kullanılabilir. Eser sahibinin onayı alındıktan sonra diğer kitle iletişim araçlarında da kullanılabilecektir.
8. Yarışmaya katılan eserler arasından Seçici Kurul, yarışma konusu ve amacı doğrultusunda dereceye girmeye en uygun eserleri belirleyecektir. Ödül almaya hak kazanacak eserin bulunup bulunmaması, ödüllerin bir kısmının dağıtılıp dağıtılmaması Seçici Kurul’un takdirindedir.
9. Yarışma ödüllüdür. Ödül kategorilerimiz şöyledir: Kurmaca dalında 1ncilik ödülü CANON 5D MARK III. Kurmaca dalında Jüri Özel Ödülü CANON 7D marka fotoğraf makinesi. Belgesel dalında 1ncilik ödülü CANON 5D MARK III. Belgesel dalında Jüri Özel Ödülü CANON 7D marka fotoğraf makinesi. Ayrıca finale kalan eserler (kurmaca ve belgesel) Türk Telekom web sitesine yüklenip halk oylamasına açılacak ve en çok oy alan esere Türk Telekom Halk Jürisi Ödülü verilecektir. Yalnız 1nci seçilen eser ana jüriden ödül aldıysa Türk Telekom Halk Jürisi Ödülü’nü alamayacaktır.
10. Türk Kızılayı her zaman, önceden her hangi bir bildirim veya ilan yapmaksızın, yarışmayı iptal edebilir, koşullarını değiştirebilir, seçici kurul üyelerinde değişiklik yapabilir. Bu durumda yarışmacılar herhangi bir hak ileri süremezler.
11. Yarışmaya katılan herkes yarışma şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.
12. Yarışmaya 1 Ocak 2012 yılı sonrası yapımı filmler katılabilir.
13. Ödüle değer bulunan eserlere, 29 Ekim-10 Kasım tarihlerinde kutlanan Kızılay Haftası’nda ödülleri takdim edilecektir.
14. Yarışmaya son başvuru tarihi 30 EKİM 2013’ tür.

BAŞVURULARIN GÖNDERİLECEĞİ ADRES
TÜRK KIZILAYI İSTANBUL ŞUBESİ HOBYAR MH. ANKARA CAD. NO:63/A SİRKECİ / İSTANBUL TÜRKİYE
TEL: 0212 522 30 30 FAKS: 0212 519 89 89
Adı, Soyadı:
İmzası:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin