İyileştiren Fikirler Yarışması

İyileştiren Fikirler Yarışması

Toplumsal yatırım programlarımızdan “Sosyal İnovasyon” çatısı altında yepyeni bir oluşuma imza atmanın heyecanı içindeyiz. Günümüzde inovasyonun ve girişimciliğin hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle birlikte Abdi İbrahim olarak bu alanda da fark yaratan çalışmaları hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Sosyal girişimcilerin sürdürülebilir kalkınmadaki etkin rolüne inanan bir şirket olarak “Sağlıkta Sosyal İnovasyon: Geleceği Birlikte İyileştiriyoruz” (Social Innovation in Health & Life Sciences: We Heal the Future) programını geliştirdik. Programımızın lansmanını 28 Nisan 2021 tarihinde Sosyal Girişimcilik Günü’nde düzenlenen atölye etkinliğinde gerçekleştirdik. Mikado, Ashoka Türkiye, Impact Hub Türkiye ile iş birliği çerçevesinde ilerleyecek programımız ile hedeflerimiz; sağlık ve ilaç alanındaki sorunlara yönelik özel yaratıcı çözümler gelişmesine katkı sağlamak, sosyal fayda odaklı çalışan girişimci sayısını artırmak ve girişimci adaylarına girişimlerini geliştirme fırsatı sunmak. Programın öncelikleri ise halk sağlığı ve bilinçlendirme, sağlık ve ilaç alanında araştırma & geliştirme, dezavantajlı bölgeler ve grupların dahil edilmesi ve yenilikçilik çerçevesinde olacak. Programla ilgili detaylı bilgi ve İyileştiren Fikirler Yarışması’na başvurmak için profildeki linke tıklayabilirsiniz. Son başvuru tarihi 9 Temmuz 2021!

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim olarak; Ar-Ge Merkezimizle, teknolojimizle, üretim tesislerimizle fark yaratıyor, sektörümüzde teknoloji ve inovasyon alanlarına da öncülük ediyoruz. Bu program ile sağlık ve inovasyonu bir araya getiriyoruz, çünkü toplumsal fayda üretmeyi amaçlıyor, yepyeni kazanımlar elde etmek istiyoruz. Günümüzde inovasyon ve girişimciliğin hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle birlikte daha da değer kazanan bu alanda işimizi farklı boyutlara taşımak için Abdi İbrahim olarak harekete geçtik. “Sağlıkta Sosyal İnovasyon Programı” ile geniş kitlelere çağrıda bulunarak pek çok fikrin ve sosyal girişimin gelişmesine katkı sunarken, bu girişimlere destek vererek hem kendi işimizi geliştirmeyi ve etki alanımızı genişletmeyi hem de sektörümüze yepyeni çözümler kazandırmayı hedefliyoruz.

Halk sağlığı ve bilinçlendirme, sağlık ve ilaç alnında araştırma & geliştirme, dezavantajlı bölgeler ve grupların dahil edilmesi ve yenilikçilik programın öncelikleri arasında yer alıyor. Ön değerlendirmeden geçen başvuru süreci, finalistlerin eğitimleri, sunumları, jüri değerlendirmesi ve kuluçka desteği ile devam ediyor olacak. Mentorluk desteğinin de yer alacağı programımıza başvurularınızı bekliyoruz.

KatılımKoşulları
Programa sadece sağlık ve ilaç alanındaki fikirler/sosyal fayda odaklı girişimler başvurabilir.

Yarışma 18 yaş ve üstü tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurusuna açık olacaktır.

Başvuran girişimlerin minimum 2 kişilik bir ekipten oluşması gerekmektedir.

Yarışma başvurusu Erken aşama ve İleri aşama kategorileri üzerinden yapılacaktır.

Bir kişi/ekip birden fazla sosyal girişimiyle başvuruda bulunabilir. Fikir aşamasındakı girişimler için birden fazla başvuru yapılması önerilmemektedir.

Bir başvuru sahibi, bu program kapsamında birden fazla ödül alamaz.

www.wehealthefuture.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

1 × 4 =