İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması

İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması

İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışmanın konusu, ilkokul 4. sınıf öğrencilerinin trafik güvenliği konusunda servis şoförlerinden beklentilerini ifade etmeleridir. Yarışmanın amacıysa, trafikteki savunmasız ve incinebilir grupların başında gelen çocukların, trafik güvenliği konusunda servis şoförlerinden beklentilerini kendi ağızlarından ifade etmesi yoluyla hem kendi farkındalıklarının gelişmesine, hem de çevrelerinde farkındalığın gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Sevgili Öğrencimiz,

Afiş yarışması, ilgili eğitim öğretim döneminin ikinci yarıyılında düzenlenmektedir. Bunun için katılım şekli ve koşulları üzerine bir “şartname” yayınlanır. 2017-2018 eğitim öğretim dönemi kapsamında düzenlenen afiş yarışmasına başvurular sona ermiştir. 2018-2019 eğitim öğretim döneminde İyi Dersler Şoför Amca projesi okulunda uygulanırsa, yarışma takvimi doğrultusunda başvurabileceksin. Ayrıntılı bilgi için öğretmenine danışabilirsin.

İyi Dersler Şoför Amca kapsamında düzenlenecek Afiş ve Fotoğraf yarışmalarının kazananları ise Nisan 2019’da belirlenmiş olacak.

https://www.iyiderslersoforamca.com

İyi Dersler Şoför Amca projesinin amacı, taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan şoförlerin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim becerileri
konusunda bilgi ve becerilerini artırarak, bu şoförlerin kapasitesinin geliştirilmesidir.

Proje, Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene
İstasyonları ve Michelin Lastikleri arasında imzalanan iş birliği protokolüyle yürütülmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin