IX. Matematik Yarışması

Matematik Yarışması

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesinin Türkiye genelindeki TED Okulları ile Ankara genelindeki resmi / özel tüm ortaöğretim öğrencilerine yönelik “Matematik Günleri” yarışmasının dokuzuncusunu düzenlemektedir.

Yarışma Tarihi: 23.03.2019

9. GELENEKSEL ANKARA LİSELER ARASI MATEMATİK YARIŞMASI

1. AMAÇ
Bu yarışmada bilimsel bir aktivite çerçevesinde, okullar arası etkileşimi arttırmak ve öğrencileri kaynaştırmak, öğrencilere matematiğin farklı yönlerini keyifli bir yarışma ortamı içerisinde göstermek ve yeni bakış açılan kazandırmak amaçlanmaktadır.

2. YARIŞMAYA KATILACAK ÖĞRENCİLER
2018-2019 akademik yılında 10.sınıf ve 11.sınıf öğrencileri bu yarışmaya katılma hakkına sahiptirler, Yarışmaya katılan öğrencilerin hepsi 11. sınıf müfredatının sonuna kadar sorumlu olacaklardır.

3. KATILACAK OKULLAR VE ÖĞRENCİ SAYISI
Yarışmaya Ankara ilinde bulunan tüm Ortaöğretim Kurumları ve TED Ökuiları’nm 10 ve 11. sınıf öğrencileri katılabilecektir. Okullar dışında kalan özel ve resmi etüt merkezleri, bilim merkezleri ve dershanelerden gelen başvurular kabul edilmeyecektir
Her okuldan 3 asil öğrenci ve 1 yedek öğrenci olmak üzere toplam 4 öğrenci katılabilecektir. Asil üyelerin yartşmaya gelememesi durumunda başvuru formunda belirtilen yedek üye dışında bir öğrencinin yarışmaya katılması mümkün olmayacaktır,

4. BAŞVURU SEKLİ VE SOM BAŞVURU TARİHİ
Başvurular www.tedankara.kl2.tr adresinde bulunan başvuru formu doldurularak kabul edilecektir. Son başvuru tarihi 18 OCAK 2019 olup bu tarihten sonra yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

5. YARIŞMA KAPSAMI
Yarışmamız 23 Mart 2019 Cumartesi günü 08.30-15.45 saatleri arasında {program daha sonra bildirilecektir) düzenlenecek olup, gün içerisinde yapılacak olan çeşitli yarışmalar sonrasında bireysel olarak birinci, ikinci, üçüncü; ve okul olarak birinci, ikinci ve üçüncü belirlenecektir. Yapılacak olan yarışmalar hakkında bilgi yarışma günü verilecektir,

6. ÖDÜLLER
Grup olarak birinci, ikinci ve üçüncü olan okullara plaket, bireysel olarak birinci, İkinci ve üçüncü olanlara da madalya ve tüm yarışmacılara katılım belgesi verilecektir.

7. BİLETİŞİM BİLGİLERİ
TED Ankara Koleji Vakfı ÖzeJ Lisesi: (0312) 586 90 53-54
TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi internet sitesi; www.tedankara.kl2.tr
TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Faks Numarası: 586 90 70

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin