IV.Uluslararası VIII. Ulusal Psikiyatri Hemşireliği Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri, Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Psikiyatri Hemşireleri Derneği olarak 6-9 Kasım 2016 tarihleri arasında Celal Bayar Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde (Manisa, Türkiye) düzenlenecek olan IV. Uluslararası ve VIII. Ulusal Psikiyatri Hemşireliği Kongresi’ne davet etmekten onur duyuyoruz.

Kongre Ana teması “İDEALLER VE GERÇEKLER: YAPAMADIKLARIMIZ” olarak belirlendi. Tema “nerede durduğumuzu ve neleri başarmış olduğumuzu görerek tamamlayıcı ve gerçekçi hedeflerle motivasyonumuzu tazelemek” amacını taşımaktadır. Kongremizde ülkemizden ve dünyadan meslektaşlarımızla birlikte, psikiyatri hemşireliğinde geldiğimiz noktaya bakarak, ideallerimizi sorgulayarak ve değişen dünya konjonktürünü inceleyerek gerçekçi projeksiyonlarla yolumuza devam etmek istiyoruz. Eğitim, Uygulama ve Araştırma konularını 3 gün teker teker incelemeyi sağlayacak panel ve konferanslar planlıyoruz.

Kongremizde ayrıca, 6 Kasım 2016 tarihinde ve Kongre günleri süresince klinik uygulamalarda kullanılabilecek beceriler kazandıracak kurslar düzenlenecektir.

Bu yıl kongremizi, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nin de bulunduğu ve güzel bir Ege ili olan Manisa’da gerçekleştireceğiz. Kongremizin sizlere ulusal ve uluslararası düzeyde etkileşim ve işbirliği olanakları sağlayarak, bilginin ve teknolojinin hergün hatta her saat yenilendiği günümüz dünyasında biz neler yapıyoruz ve nelerden konuşuyoruz? Takip edebiliyor muyuz? Değişime katkımız var mı? gibi sorulara yanıt arayarak; psikiyatri hemşireliğinin bugünkü durumu ve geleceğe yansımaları ile ilgili bilgiler sunmasını ve yeni fikirler oluşturmasını diliyoruz.

Mesleki, bilimsel ve sosyal paylaşımların yanı sıra güzel, öğretici ve keyifli vakit geçireceğinize inandiğımız bu tarihi kentte sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız.

Kongre dili Türkçe olacaktır. Yabancı ülkelerden kongremize katkı veren ve katılan meslektaşlarımızın konuşmaları için İngilizce/Türkçe, eş zamanlı çeviri hizmeti verilecektir. Daha fazla bilgi için, www.pncongress2016.com adresindeki web sitemizi ziyaret edebilir ya da pncongress2016@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

IV.Uluslararası VIII. Ulusal Psikiyatri Hemşireliği Kongresi’ne sizleri davet etmekten mutluluk duyuyor ve sizleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Saygılarımızla,

 

Kongre Eş Başkanı

 

Doç. Dr. Fahriye Oflaz

Psikiyatri Hemşireleri Derneği Başkanı

Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu Psikiyatri Hemşireliği A.D. Öğretim Üyesi

Kongre Eş Başkanı

 

Yard.Doç.Dr. Sevgi Nehir Türkmen

Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Öğretim Üyesi

Konu Başlıkları
Davetli konuşmacıların konferanslarının, panel, sözel ve poster bildiri oturumlarının yer alacağı kongremizin ana teması doğrultusunda aşağıda yer alan alt temalarda bildiriler kabul edilecektir;

Psikiyatri hemşireliğinde kanıta dayalı uygulamalar
Psikiyatri hemşireliği araştırmalarında ölçme ve değerlendirme
Psikiyatri hemşireliği uygulamalarının sonuç kriterleri ve ölçümü
Psikiyatri hemşireliğinde danışmanlık ve terapiler
Yaşam dönemleri boyunca psikiyatrik bakım
Psikiyatri hemşireliği ile ilgili kavram, kuram ve modeller
Psikiyatri ve çevre sorunları
Psikiyatri hemşireliği ve ilaç tedavileri
Psikiyatrik problemler ve komorbid tıbbi sorunların yönetimi
Psikiyatri hemşireliği ve toplumsal olaylar
Psikiyatri hemşireliğinin eğitimi
Klinik psikiyatri hemşireliği
Toplum ruh sağlığı hemşireliği
Konsültasyon liyezon psikiyatri hemşireliği
Bağımlılıklar ve psikiyatri hemşireliği
Adli psikiyatri hemşireliği ve yasal konular