IV.ULUSAL EBELİK ÖĞRENCİ KONGRESİ

Değerli Katılımcılar,

Birincisi 2010 yılında düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi“nin bu yıl 2-4 Mayıs 2013 tarihlerinde Samsun ili Ondokuz Mayıs Üniversitesinde düzenleneceğini duyurmaktan ve sizleri IV.Ulusal Ebelik Öğrenci Kongresine davet etmekten onur ve mutluluk duyuyoruz.

Ebelik Mesleğinin güçlendirilmesi yolunda işbirliği içinde olmak, birlikte hareket etmek, bilgi paylaşımında bulunmak, karşılıklı etkileşim ve iletişimimizi artırmak için siz değerli öğrencilerimiz ve hocalarımızla birarada olmak istiyoruz.

Ülkemizin farklı bölgelerinden kongremize katılacak olan sizlerin özgün çalışmalarınız Ebelik Öğrenci Kongresini daha da zenginleştirecektir. Ayrıca alanlarında uzman profesyonellerin ve akademisyenlerin bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşması gücümüzü artıracaktır.

Karadenizde ilk defa yapılacak olan ebelik öğrenci kongresi ile birlikte, güzel şehrimiz Samsun’da 2013 yılında 5 Mayıs Uluslar arası Ebeler Günü nü de sizlerle birlikte kutlayacak olmanın heyecanı içindeyiz.

Sizleri denizi, doğası, kültürü ve tarihi ile kucaklayacak olan, cumhuriyete giden yolda ilk adımın atıldığı kent, karadeniz´in incisi, Amazonlar diyarı Samsun ilimizde görmekten mutluluk duyacağız. Kongremize katılımınız ve katkılarınızı bekliyotuz…

Saygılarımızla,

Yard.Doç.Dr.Birsen ALTAY

Kongre Eş Başkanı

Kongre Tarihi : 02-04 Mayıs 2013

Kongre Merkezi :Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi /SAMSUN

Kongre Dili : Türkçe

Davet Mektubu : Katılımcılara talep ettikleri takdirde davet mektubu gönderilecektir.

Yaka Kartı : Tüm katılımcıların kongre merkezi, sergi alanları ve sosyal aktivitelere katılabilmeleri için kayıt esnasında verilmiş olan yaka kartlarını takmaları gerekmektedir.

Katılım Belgesi : Katılım belgeleri, kongrenin son günü kayıt masasında verilecekti

KONGRE TEMALARI

*Ebelikte insan gücü

*Ebelik eğitiminin geleceği

*Malpraktis ve hukuksal sorunlar

*Yenidoğan hakları

*Mesleki örgütlenme

*Kanıta dayalı uygulamalar

*Bilişim teknolojisinin kullanımı

*Anne ve çocuk beslenmesi

*Geleneksel uygulamalar ve anne sağlığı

*İnfertilite

*Aile planlaması

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Sağlık Yüksekokulu Kurupelit Kampüsü
55200 SAMSUN
E-mail : [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin