IV. Savunma Sanayii ve Havacılık Paneli

IV. Savunma Sanayii ve Havacılık Paneli

Etkinliğimiz 26 Nisan 2017’de İYTE Kütüphane Gösteri Merkezinde!

Savunmanın en önemli tarafı hiç şüphesiz toplumdur. Savunma bize güven de sağlamaktadır. Toplum güvende olduğunu bildiği için hiç aksatmadan günlük işlerini devam ettirebilmektedir. Savunma günlük yaşamı verdiği güven sayesinde kolaylaştırdığı için en önemli ve geliştirilmesi gereken alandır. Bizler de bu düşünceyi kendimize rehber edinerek ülkemizin savunma sanayisinin daha iyi tanınması ve benimsenmesini sağlamak amacıyla Savunma Sanayii ve Havacılık Paneli organizasyonunu geleneksel olarak organize etmeye karar verdik.

IV. Savunma Sanayii ve Havacılık Paneli etkinliğinin bu yılki teması; ‘Uzay Teknolojileri ve Milli Projeler’ olarak belirlenmiştir. Gelen firmaların bu konudaki(Uzay Teknolojileri) bilgi ve yetkinliklerini katılımcılara aktarması bunun yanında varsa üzerinde çalışılan veya gelecekte yapılması planlanan projelerin tanıtımını yapmaları beklenmektedir. Savunma Sanayii ve Havacılık konulu panelimizin amacı, savunma teknolojilerini ve AR-GE çalışmalarını ülkemizin geleceği olan üniversite gençliğine aktarmak, öğrencilerde yeni fikirler ortaya koyacak ve bu alanda çalışmak üzere kendilerini geliştirici bir ruh oluşturmasını sağlamaktır.
Etkinliğin uluslararası bir çerçeveye erişebilmesi için bu yılki katılımcılarımızdan en az bir tanesini yurtdışından konuk etmeyi planlamaktayız.

Savunma sanayii konusunda istekli olan 250′den fazla öğrenciyi bu alanda çalışan iş adamları, mühendisler ve akademisyenler ile bir araya getirmeyi hedeflemekteyiz. Öğrenciler gelecek planlarını kurarken bu alanda çalışmak ve ülkemize hizmet etmek için bu etkinlik büyük önem arz etmektedir.

Savunma Sanayi ve Havacılık Paneliyle üniversitemizde özellikle milli savunma bilincini oluşturmak, savunma AR-GE’ sinin önemini üniversite gençlerine vurgulamak hedefimizdir.
Bu hedefe ulaşma yolunda sizleri etkinliğimize bekliyoruz!

E-mail: girisim.iyte@gmail.com

Topluluk Sitesi: http://girisim.iyte.edu.tr/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here