IV. Çok Güzel Moleküller Bunlar Yarışması

Yarışma Hakkında

“Çok Güzel Moleküller Bunlar” hayal gücüne dayanan ve temel kimya düzeyinde bilgi seviyesi gerektiren bir molekül tasarım yarışmasıdır. Yarışmanın amacı kimyasal bağların oluşturduğu rengarenk dünyayı gözler önüne sermektir.

ODTÜ Kimya Topluluğu tarafından 2008 yılında ilki gerçekleştirilen bu yarışmaya 2009-2010 döneminde Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Kimya Kulübü, Uludağ Üniversitesi Kimya Topluluğu, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Topluluğu ve Pamukkale Üniversitesi Kimya Kulübü’nün katkıları ile gerçekleştirilmiştir.

2010-2011 döneminde 3.sü düzenlenen yarışma ODTÜ, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Kimya Kulübü, Bilkent Üniversitesi Kimya Kulübü ve İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Topluluğu’nun ortak çalışması olarak ortaya kondu.

Bilkent, ODTÜ ve Hacettepe Kimya Kulüp ve Topluluklarının organizasyonu olan “Her Yönüyle Kimya Sempozyumu 2011″ dahilinde, ilk defa “Çok Güzel Moleküller Bunlar Liselere Özel ” Eylül 2011 gerçekleştirmiştir.

Bu yıl 4.sü düzenlenecek “Çok Güzel Moleküller Bunlar” ODTÜ, Bilkent ve Bülent Ecevit Üniversitesi Kimya Kulüp ve Toplulukları olarak gerçekleştirilecektir.

Yarışmamız sıralama esasına göre düzenlenmektedir ve yarışma sonunda taoplam üç tane ödül dağıtılacaktır.

1. Çizim: Molekül Seti + Teşekkür Belgesi
2. Çizim: T-Shirt + Teşekkür Belgesi
3. Çizim: Kupa + Teşekkür Belges

Başvuru

Yarışmamıza başvurmak için aşağıdaki mail adresine belirtilen bilgilerinizi göndermeniz yeterlidir.

basvuru@cokguzelmolekullerbunlar.com
İsim, Soyisim
Katıldığınız Okul
Telefon Numaranız
Elektronik Posta Adresiniz

Çizimlerinizi bizlere bilgisayar ortamında kimya ile ilgili bir program kullanarak veya elinizle çizerek tarayıcı vasıtası ile resim dosyası olarak göndereceğiniz elekronik postaya ekleyip gönderebilirsiniz.

Son Katılım Tarihi: 3 Mayıs 2013

Tüm katılımcılara başarılar dileriz…

DÜZENLEYEN TOPLULUKLAR

ODTÜ Kimya Topluluğu

ODTÜ Kimya Topluluğu, “Amatör Polimer Topluluğu” devralınarak 1999 yılı Şubat ayında, Prof. Dr. Sezer Aygün’ün akademik danışmanlığında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür İşleri’ne bağlı olarak kurulmuştur. ODTÜ Kimya Bölümü’nün ve çeşitli şirketlerin desteğiyle Türkiye’de genç nesillere kimyayı tanıtmak ve sevdirmek amacıyla pek çok etkinliğe imza atmıştır. Topluluk şu an çalışmalarını Doç. Dr. Mehmet Fatih Danışman’ın akademik danışmanlığında sürdürmektedir.

Bilkent Kimya Topluluğu

Kimya Bölümü çatısı altında 2005 yılında çalışmalara başlayan topluluk, 2006 yılında resmi olarak Abidin Balan tarafından “Bilkent Kimya Topluluğu” adı ile kuruldu. Bilkent Kimya Kulübü 2010 yılından itibaren yeniden yapılandırılarak aktif hale getirilmiştir. Topluluk olarak amaçlarımız, kimya biliminin her yönüyle incelenip bilgi alışverişinin sağlanabileceği bir platform oluşturmak ve bölüm içerisindeki sosyal hayatı düzenlemektir. Çalışmalarımız, bölümden gelen istek ve öneriler doğrultusunda şekillenmektedir.

Bülent Ecevit Üniversitesi Kimya Topluluğu

Bülent Ecevit Üniversitesi Kimya Kulübü dayanışma ve yardımlaşma çerçevesinde Kimya Bölümü’nde öğrenim gören öğrencilerin teorik ve uygulamalı aktivitelerle kendilerini geliştireceği, mesleki, sosyal ve hukuki anlamda bilinçli, sorumluluk sahibi, Türk toplumuna bilimi uygulayan ve üretken bireyler katılımına destek olmak amacıyla 2006 yılının Kasım ayında kurulmuştur.