IV. Bornova Bilim Şenliği

Bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz IV. Bornova Bilim Şenliği 22-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında Bornova Büyük Parkta, 4 gün boyunca Bilim ve Çocuk sloganıyla gerçekleşecek. Birbirinden farklı atölyeler, bilim istasyonları, bilim temalı oyunlar, bilim şovları sizleri bekliyor… Bu Bilim Şenliği 4007 TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme Programı tarafından desteklenmektedir ve proje yürütücüsü olan Bornova Belediyesi tarafından da organize edilmektedir. Tüm etkinliklere katılım ücretsizdir.

Bilim Şenliğinde düzenlenen Bilim İstasyonlarına, Bilim Şovlara ve Bilim Sohbetlerine katılımı herkese açık ve randevusuzdur.

Atölye etkinlikleri ve Bilim Oyunu etkinlikleri için lütfen 0 232 999 29 29 (Dahili 3300) telefonu arayarak randevu alınız.

IV. Bornova Bilim Şenliği – 2019 Programını gözden geçirerek kendinizin ya da grup katılımınızın daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Lütfen grup katılımlarınız için Atölye ve Bilim Oyunu etkinliklerine randevu almayı unutmayınız…

Anasayfa

Bornova Belediyesi – Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi alternatif bir eğitim projesidir. Bu eğitim ile öğrencilerin dokunarak, hissederek ve deneyerek doğadaki olguları keşfetmeleri, altında yatan bilimsel bilgileri öğrenmeleri amaçlanmıştır.

Bir Bilim Merkezi projesi olarak en önemli farklarımız; temel bilimlere ek olarak “Fosil Bilim ve Doğa Tarihi” ve “Bilim Felsefesi ve Tarihi”alanlarının aynı çatı altında toplanmış olmasıdır. Özellikle Bilim Felsefesi ve Tarihi Kulübü’nün kendi öğrencileri olduğu gibi, diğer bilim kulüplerini tercih eden öğrenciler de, kendi eğitimleri içerisinde Bilim Felsefesi ve Tarihi Kulübü’nden eğitim alabilmektedirler. Böylece bilim ahlakı, bilim etiği, bilimsel tartışma ve bilim tarihindeki önemli gelişmelerin yanı sıra, bilimin doğası hakkında da bilgi sahibi olabilmektedirler.