İÜ İletişim Fakültesi öğrencilere yarışma desteği

 İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi öğrencilerini yarışma ve festivallere hazırlamak amacıyla kurulan ‘Yarışma ve Festivallere Teşvik Komisyonu’ öğrencilere destek vermeye hazır. Düzenlenen yarışma ve festivalleri öğrencilere duyurma ve bilgilendirme, hazırlanan projelere her aşamada danışmanlık yapma görevini üstlenen komisyona İÜ İletişim Fakülteli her öğrenci bir dilekçe aracılığıyla başvurabiliyor.

‘Her şey öğrencilerimiz için’
 

Komisyonun kurulma amacı; İÜ İletişim Fakültesi’ndeki eğitim kalitesinin yükseltilmesi, öğrencilerin bilinçli bir biçimde festival, yarışma, belgesel, kısa film gibi yurt içi hatta yurt dışı yarışmalara katılması ve desteklenmesi şeklinde tanımlanıyor. Komisyon Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer, “Öğrencilerin özgüvenlerini pekiştirerek mezun olduklarında edindikleri deneyim ve bilgi birikimleriyle iş bulma olanaklarını kolaylaştırmak,  oluşturdukları portföyle sektörde yer almalarına katkıda bulunmak bizler için çok önemli” diyor.

 
Her öğrenci başvurabilir
 

Yarışma ya da festivallere katılmak isteyen öğrencilerin hangi yarışmaya hangi dalda katılmak istediklerini belirten bir dilekçeyle komisyona başvurabileceğini söyleyen Sezer, “Başvuran öğrencilerimiz ilgili ders veren tüm öğretim üyelerimizle bağlantı halinde olacak ve öğrencimizin yaptığı çalışmalar bilgi, beceri, deneyim ve kaynak kitap ve belge ve gerektiğinde de araç-gereç açısından desteklenecek.” dedi. Sezer, başarı elde eden öğrencilerin diğer öğrencileri de motive edeceği savunuyor.