İTÜ Yazılım Maratonu 2014

İTÜ IEEE Öğrenci Kolu tarafından düzenlenen İTÜ Yazılım Maratonu, 26 Nisan tarihinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi’nde gerçekleşecek.

Bu sene ikincisi gerçekleşecek olan etkinlikte yazılım meraklıları yine bir araya gelecek. 2 etaptan oluşacak maratonun öncelikli amacı, yazılım şirketlerini yetenekli yazılımcılarla buluşturacak akademik bir platform meydana getirmek ve üniversite öğrencilerini bilgisayar bilimlerine teşvik etmek.

Programlama yarışması niteliğindeki bu etkinliğin ilk bölümünde, internetten online olarak, C/C++ ve Java dillerinde bir öneleme yapılacak.

İTÜ laboratuvarlarında gerçekleşecek, öneleme sonucu seçilen 10 finalist takımın katılacağı final etabında ise, 2 veya 3 kişiden oluşan takımlardan Linux işletim sistemi kurulu bilgisayarlarda verilecek olan problemlere algoritmalar üretmeleri istenecek.

Zamana karşı da yarışılacak olan final etabının ardından yazılım sektörünün öncü isimlerinin katılacağı seminerler yapılacak. Aynı gün yapılacak ödül töreninde, dereceye giren ilk 3 takıma ödülleri takdim edilecek.

Önemli Hatırlatmalar:

Ön Eleme İçin Son Başvuru Tarihi: 13 Nisan 2014 23:59

Ön Eleme Sorularının Site Üzerinden Cevaplanması: 14 Nisan 2014 10:00 // 16 Nisan 2014 10:00

Değerlendirmelerin Yapılıp Finalist Takımların Duyurulması: 20 Nisan 2014

Final Etabı: 26 Nisan 2014

*Ödül Olarak 1. Takım : 2000TL , 2.Takım : 1500 TL , 3. Takım: 1000 TL öngörülmüştür ancak ; bu ödüller nakit olmak yerine , aynı değere eş düşen tablet , pc veya telefon gibi elektronik cihaz ödülleri olarak da dağıtılabilir. Kesinleşmesi halinde duyuru yapılacaktır.

Not: Ön eleme sorularının cevaplanma süresi de değerlendirmede kriter olarak kullanılacağı için sorular yayınlanınca en hızlı olan takımın yararına olacaktır.