İTÜ UÇARI’12

UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması başvuruları başlıyor!

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün bu sene 5.sini düzenleyeceği Türkiye’nin en prestijli Ulusal Vaka Analizi Yarışması olan “UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması” Türkiye genelinde bölüm kısıtlaması olmadan 2. , 3. ve 4. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla 27-29 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek.

İTÜ EMK tarafından düzenlenen ve Anadolu Grubu ana sponsorluğunda gerçekleşen bu yarışmaya başvurular 25 Şubat’ta başlayacak ve 25 Mart tarihine kadar başvuru yapan takımların ön eleme vakasını çözmeleri beklenecek. Anadolu Grubu yöneticileri tarafından değerlendirilerek ön elemeyi geçen 8 finalist grup ise 27-29 Nisan tarihlerinde İTÜ Maçka İşletme Fakültesi’nde düzenlenecek final organizasyonunda birincilik için yarışacaklar.

Düzenlenen diğer vaka analizi yarışmalarından farklı olarak UçArı’da internet ve telefon gibi iletişim araçları kullanmak serbest olacak. Bu teknolojik erişim izni, yarışmaya farklı bölümlerden insanların katılabilmesi ve yarışma süresince takım çalışılması yapılması da öğrencilere profesyonel yaşamının iş koşullarında kendilerini deneme imkânı sunar.

Vaka çözümünü iş dünyasının çalışma koşulları altında gerçekleştirilmesine imkân veren UçArı bu sebeple iş yaşamına en yakın, buna bağlı olarak da amacına en uygun özelliklere sahip vaka analizi yarışmasıdır.

UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması’nın başvuruları www.ucari.itu.edu.tr adresinden 25 Şubat- 25 Mart 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.  Yarışmanın finali ise 27-29 Nisan 2012 tarihlerinde İTÜ Maçka Kampüsü’nde yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için www.ucari.itu.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.