İTÜ, TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Projeleri Kapsamında 40 Doktora Öğrencisi İstihdam Edecek!

İTÜ, TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Projeleri Kapsamında 40 Doktora Öğrencisi İstihdam Edecek!

İTÜ, TÜBİTAK’ın 2244 Sanayi-Doktora Programı kapsamında 2019-2020 güz eğitim döneminde iş birliği anlaşması imzaladığı 10 farklı sektörde hizmet veren firmalarla birlikte 40 adet doktora öğrencisi istihdam edecek.

Türkiye’nin sanayide ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi amacıyla TÜBİTAK tarafından başlatılmaya karar verilen 2244 Sanayi Doktora Programı, üniversite sanayi iş birliğinin vücut bulacağı çalışmalardan biri olacak. İTÜ, güçlü network ağı ile birlikte 10 farklı sektörden bir araya geldiği öncü firmalarla belirlenen farklı başlıklarda öğrencileri istihdam ederken, üniversitede üretilen akademik bilginin sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda çözüm geliştirmesi için kullanımı sağlanacak.

Tekstil teknolojileri ve mühendisliği, inşaat mühendisliği, mimarlık, kimya, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri, bilgi sistemleri, haberleşme ve kontrol mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, elektrik – elektronik mühendisliği gibi farklı disiplin kategorilerinde istihdam edilecek olan öğrencilerin alımlarına ise yeni eğitim öğretim yılının güz döneminde başlanacak.

Programa kabul edilen doktora öğrencileri 4 yıl boyunca 4.500 TL burs almaya hak kazanırken, aynı zamanda gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarıyla sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda doktora tezini hazırlayacak ve mezuniyet sonrası özel sektörün çalışma koşullarına hazırlanmış olacak. Programa başvuracak öğrencilerin tezli yüksek lisans derecesine sahip olması, doktora öğrencisi ise doktora yeterlilik aşamasını geçmemesi gerekiyor.

2244 Doktora Sanayi Programı hakkında detaylı bilgi almak için enis.karakoc@itunovatto.com.tr mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.