İTÜ Mühendislik Yarışması 2011

İstanbul Teknik Üniversitesi Uluslararası Mühendislik Kulübü (BEST Istanbul) geçtiğimiz yıl düzenlemeye başladığı İTÜ Mühendislik Yarışmasının ikincisini 1 ve 4 Mart 2011 tarihinde İTÜ Maslak Kampüsünde gerçekleştiriyor. Yarışmanın amacı ‘vaka analizi’ ve ‘Takım Tasarımı’ kategorilerinde şirketler tarafından sunulan problemi, öncesinde hazırlık sürecine gerek duymadan, belirli bir zaman aralığında çözmek veya tasarımı gerçekleştirmektir. Bunun yanında yarışma, Resmi Açılış Günü’nde İTÜ öğrencilerini destekçi üst düzey kurum ve şirketler ile bir araya getirecektir.

 

İTÜ Mühendislik Yarışması, 1 Mart 2011 tarihinde Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek resmi açılış töreni ve kariyer günü ile başlayacaktır. Gün içerisinde destekçi şirketlerle buluşma şansı yakayabilecek, staj başvuruları yapabileceksiniz. Ayrıca şirketlerin yapacağı workshoplara katılma şansınız olacak.

Yarışma, 4 Mart 2011 tarihinde “Kültür Sanat Birliği Oditoryum”’da gerçekleşecektir. İTÜ’de akademik hayatına devam eden hazırlık, lisans veya yüksek lisans öğrencilerinin 4 kişilik takımlar halinde katılabileceği İTÜ Mühendislik Yarışması, ‘vaka analizi’ ve ‘takım tasarımı’ kategorilerinde olacaktır. Aynı gün yarışmalar sonuçlandıktan sonra yapılacak Ödül Töreni ile programımız sona erecektir.

İTÜ Mühendislik Yarışması, European BEST Engineering Competition [EBEC] projesinin Avrupanın 83 üniversitesinde düzenlenen diğer yarışmalar gibi yerel aşamada yapılan başlangıç ayağıdır. İTÜ Mühendislik Yarışması ‘vaka analizi’ ve ‘takım tasarımı’ birincileri bir sonraki aşama olan, 22-24 Nisan 2011 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesinde gerçekleşecek Türkiye BEST Mühendislik Yarışmasına katılma hakkı kazanarak Türkiye’nin en iyi mühendisleri olmak için yarışacaklardır. Türkiye BEST Mühendislik Yarışmasının birincileri ise 1-11 Ağustos 2011 tarihinde yine Uluslararası Mühendislik Kulübü ve BEST İstanbul tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Avrupa’nın en başarılı 104 mühendislik öğrencisinin katılacağı EBEC European Final etkinliğine katılmaya hak kazanacaklardır. 

Takımı kur, Kategorini seç, Hemen Başvur!

Son Başvuru Tarihi: 26 Şubat 201