İTÜ Çekirdek Big Bang : Teknolojik Girişimler Sahnede

İTÜ Çekirdek’te, katılımcılara başarılı bir iş hayatının kapılarını açacak olan, 29 Kasım’daki final yarışması “Big Bang” (Büyük Patlama) için geri sayım başladı. 1000 başvuru arasından bu yıl ilk kez “Genel Kategori” ve “Bulut Bilişim Kategorisi” olmak üzere iki farklı alanda seçilen 29 aday, “fikirlerini işe dönüştürmelerini sağlayacak olan şirketlerini” kurabilmek için yarışıyor.

Ön Kuluçka ve Hızlandırıcı dönemi boyunca iş planını hazırlayıp, projesini geliştiren İTÜ Çekirdek girişimcilerini, şirketleşme aşamalarında finanse edebilmek amacıyla düzenlen, aynı zamanda girişimci grupları gerçek dünyadaki ticari hayata hazırlayan İTÜ Çekirdek Big Bang 2014, 29 Kasım’da İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılacak.

İTÜ Çekirdek Big Bang süresince girişimci grupların içinde bulundukları rekabet ortamı, sinerji ortamı, ürün geliştirme süreci, iş planı hazırlama süreci, yatırımcılarla tanışma ve çeşitli networking olanakları gibi imkanlar girişimcilere gerçek bir ticari hayatı yaşatırken; Big Bang ödülleri projelerin sanayiye başarıyla aktarılması için çekirdek sermayeyi sağlayacak.
Girişimcilerin jüri karşısına çıkacağı İTÜ Çekirdek Big Bang heyecanına siz de ortak olun.

Ödüller:

5 Mobilyalı Ofis ve Çekirdek sermaye
100.000 TL Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü
50.000 TL Cardtek Group Özel Ödülü
50.000 TL Monitise Özel Ödülü
25.000 TL Ege Kimya Özel Ödülü
10.000 TL Agito Özel Ödülü
60.000 $ Microsoft Azure Kullanım Hakkı Ödülü
10.000 TL İşnet Özel Ödülü
5.000 TL Cloudturk Özel Ödülü
4.250 TL Daha.net Özel Ödülü