İTÜ BİLİM MERKEZİ’NDE YAZ BİLİM OKULLARI 12 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR!

İTÜ BİLİM MERKEZİ’NDE YAZ BİLİM OKULLARI 12 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR!

İTÜ Bilim Merkezi bu yaz yine farklı ve eğlence dolu!

Çocuğunuzun içindeki gizli mucit ve bilim insanını çıkarmanın en iyi yolu İTÜ Bilim Merkezi’ndeki Yaz bilim Okullarından geçiyor. Hayal gücü, pratik  ile, eğlenmek öğrenmekle birleşiyor!  Çünkü biliyoruz ki bilim her şeyin içinde ve aslında çok eğlenceli.

Yaz Bilim Okulu, İTÜ Taşkışla kampüsündeki İTÜ Bilim Merkezi’nde 12 Haziran – 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında, hafta içi her gün; 10:00 – 16:00 saatleri arasında, 4-6 yaş grubu ve 7-11 yaş grubuna yönelik olarak düzenleniyor. Her yıl yoğun ilgi ve katılımın olduğu Yaz Bilim Okulu’nda Eğlen Bilim’in birbirinden ilginç bilim etkinlikleri yer alıyor! Yaz okuluna haftalık ya da aylık olarak kayıt olmak mümkün.

“BİLİM YAZ OKULU”: 7-11 Yaş Grubu

İster Temel Bilimler, ister Arkeoloji, ister Elektronik, isterseniz Model Uçak! Artık hepsi tek bir programda sizleri bekliyor… Programda sihirli kimya karışımları, enerji ve iklim atölyeleri, astronomi, roket, aerodinamik deneyleri gibi birçok bilim atölyesi yer alıyor!

“BİLİM YAZ OKULU”: 4-6 Yaş Grubu

Türkiye’de 4-6 yaş grubundaki minik meraklılar için de artık eğlence dolu bir bilim okulu var! Bu okul içinde baloncuklardan kuklalara, zevkli ışık-gölge oyunlarından basit robotlara kadar birçok bilimsel konu, eğlenceli bir atmosfer içinde sunuluyor. Aktivitelerde her şey çevrenin ve doğanın algılanmasına yönelik, fikir üretme temeline dayanıyor.
Kursun sonunda katılımcılar sertifika ile ödüllendiriliyor.

Bilim Okulu
Yaz Bilim Okulu

http://www.eglenbilim.com.tr/it%C3%BC-bilim-merkezi/yaz-kis-bilim-okullari/

YAZ OKULLARI İLETİŞİM

Ayşegül Çelenk

Eğitim Sorumlusu

bilimokullari@itu.edu.tr

Tel: 02122516013/110  – 05548888913

www.bilimmerkezi.itu.edu.tr

CEVAP VER