İTÜ Bilim Merkezi Yaz Okulları

Eğlen Bilim’den 4-6 ve 7 – 14 yaş arasına yönelik hepsi birbirinden eğlenceli yaz bilim okulları.
Çocuğunuzun içindeki gizli mucit ve bilim adamını çıkarmanın en iyi yolu İTÜ Bilim Merkezi’ndeki  Eğlen Bilim okullarından geçiyor.. Hayal gücü, pratik  ile,  eğlenmek öğrenmekle birleşiyor!   Çünkü biliyoruz ki bilim her şeyin içinde ve aslında çok eğlenceli ..

EĞLEN BİLİM YAZ BİLİM OKULU   
20 Haziran – 01 Temmuz 2011
7-11 yaş aralığına yönelik olarak yapılan Yaz Bilim okulumuz yine farklı ve eğlence dolu!
Programında sihirli kimya karışımları, enerji ve iklim atölyeleri, astronomi, roket, geri dönüşüm atölyeleri, aerodinamik deneyleri ve böcek avı gibi bir çok bilim atölyesi ve eğlence aktivite barındıran, bunun yanında İstanbul’da Arboterum ve Planetaryum gezilerini de içeren, hafta içi toplam 10 gün süren bir temel bilim- eğlence okulu. 
Katılım ücreti: 750 TL (Tek haftalık katılım ücreti: 450 TL)
                 
ELEKTRONİK ve ROBOTİK YAZ OKULLARI  
4 Temmuz  – 8 Temmuz 2011
Elektronik Okulu: 7 -10 yaş arası teknolojiye meraklı arkadaşlar   5 gün boyunca İTÜ Bilim Merkezi’nde tıpkı birer elektronik mühendisi gibi çalışıyor, devreler tasarlıyor, oyuncaklar üretiyor ve projelerimizle elektronik dünyasına dev bir adım atıyor!”
Robotik Okulu: 11 -14 yaş arası geleceğin mucitleri; robotik biliminin sırlarını keşfediyor, robotlar oluşturuyor. Yaptıkları robotlara her gün farklı görevler yüklüyor ve yerine getirmelerini sağlıyor.  Üstelik atölyeler sırasında seçilen projeler ileride İTÜ RO’ nun da içinde bulunduğu çeşitli yarışmalara katılabilecekler!!
Katılım ücreti: 500 TL
   
ARKEOLOJİ OKULU 
 11 Temmuz – 15 Temmuz 2011
Arkeoloji okulunuzda bir arkeolog meslek hayatı içerisinde ne gibi şeylerle karşılaşıyorsa,  çocuklar bulup, modelleyip  ve beş gün boyunca yaşanabilen bir deneyime dönüştürecek. Mumya yapımı, restorasyon, gerçek kazı çalışması, tümleme, orienteering, çivi yazısı atölyeleri yapılan aktivitelerden bazıları..
Katılım Ücreti: 450 TL
                  
“OKULDAN ÖNCE BİLİM” : 4-6 Yaş Grubu için Bilim Okulu!!    
20 Haziran  – 1 Temmuz  2011
Türkiye’de bir ilk olarak, 4-6 yaş grubundaki minik meraklılar için de artık eğlence dolu bir bilim okulu var!  Bu okul içinde baloncuklardan kuklalara, zevkli ışık-gölge oyunlarından basit robotlara kadar birçok bilimsel konu, eğlenceli bir atmosfer içinde sunuluyor. Aktivitelerde her şey çevrenin ve doğanın algılanmasına yönelik, fikir üretme temeline dayanıyor. Kursun sonunda katılımcılar Minik Mucit sertifikası ile ödüllendiriliyor.
Kontenjan: 20 öğrenci
Katılım Ücreti: 750 TL
(Tek haftalık katılımlar da mümkündür. Ücreti: 450 TL)