İTÜ BİLİM MERKEZİ YAZ BİLİM ATÖLYELERİ

İTÜ BİLİM MERKEZİ’NDE YAZ BİLİM ATÖLYELERİ 11 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR!

 

Taşkışla’da bulunan İTÜ Bilim Merkezi’nde bu yaz tatilinde farklı temalarda bilim ve teknoloji atölyeleri açılıyor! Bu çalışmalara katılan öğrenciler bilimin ve tekniğin ilginç ve zevkli yönlerini keşfedecek, bu sırada yapılacak pratik uygulamalar ve geziler ile hem tatillerini değerlendirmiş, hem de İTÜ’nün araştırmalarına ortak olmuş olacaklar.

Temel Bilimler, Elektronik, Model Uçak ve Arkeoloji temalarında tam 4 Farklı Bilim Atölyesi!

 

Çılgın Bilim Atölyesi (7 – 11 Yaş)

Çılgın Bilim okulunda temel bilimlere dair deneyler ve çalışmalar yapılacaktır. Bilim şovları, enerji, yalıtım, elektrik, astronomi, geri dönüşüm, böcek gözlemleri, mutfakta bilim ve ilginç kimya konulu atölye çalışmaları ile planetaryum gezilerini içeren program 2 hafta olarak planlanmıştır.

 

Okuldan Önce Bilim Atölyesi (4-6 Yaş)

Okul öncesi çocuklar için düzenlenen program hayal gücünü geliştirici, doğa ve çevre algısı ile motor becerileri güçlendirmek üzere tasarlanmış atölyelerden oluşmaktadır. Dedektiflik bilimi, doğa gözlemi, mıknatıslar, karışımlar yapılacak çalıaimalardan bazıları.

 

Elektronik Atölyesi (7 – 11 Yaş)

Bu programa katılan her öğrenci elektronik mühendisliğine adım atıyor, telgraf, piyano, çılgın ışıklar gibi çeşitli elektronik devreler hazırlıyor. Ayrıca katılımcılar İTÜ Mekatronik Merkezi’ne yapılacak gezilerle robotların nasıl kontrol edildiği yakından inceleme şansı bulacaktır.

 

Uçan Makineler: Model Uçak Atölyesi (7 – 10 ve 11-14 Yaş)

Uçmak yeniden keşfediliyor, uçan bir makine baştan tasarlanıyor. Hava ile ilgili tiyatro gösterileri izleniyor, deneyler yapılıyor, havacılık müzesi geziliyor. Parçalar birleşiyor, modeller oluşuyor. Sonunda havada süzülen uçaklar ortaya çıkıyor. Üstelik herkesin yaptığı uçaklar kursun sonunda kendisinde kalıyor!..

Arkeoloji Yaz Okulu (7 – 11 Yaş)

Bir arkeologun meslek hayatının çocuklar için beş gün boyunca yaşanabilen bir deneyime dönüştürüldüğü program, mumya yapımı, restorasyon, kazı çalışması, tümleme, orienteering ve çivi yazısı atölyelerini içermektedir.
Kontenjan: 25 öğrenci/sınıf

Program Süresi: Hafta içi her gün, 09:30 – 16:00 arası

Öğlen yemekleri programa dahildir – Öğrenci servisi hizmeti verilmektedir.

İTÜ Bilim Merkezi – İTÜ Taşkışla Kampüsü   Beyoğlu / İSTANBUL

Tel: 0.212.2516013