İTÜ BİLİM MERKEZİ KIŞ OKULLARI 27 OCAK’TA BAŞLIYOR

İTÜ Bilim Merkezi bu kış yine farklı ve eğlence dolu!

Çocuğunuzun içindeki gizli mucit ve bilim adamını çıkarmanın en iyi yolu İTÜ Bilim Merkezi’ndeki Kış Bilim okullarından geçiyor.. Hayal gücü, pratik ile, eğlenmek öğrenmekle birleşiyor! Çünkü biliyoruz ki bilim her şeyin içinde ve aslında çok eğlenceli … 27 Ocak- 7 Şubat tarihleri arasında Eğlen Bilim’den 4-6 ve 7-11 yaş aralığına yönelik birbirinden farklı kış bilim okulları!..

“BİLİM KIŞ OKULU”: 7-11 Yaş Grubu İster Temel Bilimler, ister Arkeoloji, ister Elektronik, isterseniz Model Uçak! Artık hepsi tek bir programda sizleri bekliyor… Programında Enerji ve hava atölyeleri, hareket ve aerodinamik deneyleri gibi bir çok bilim atölyesi ve eğlence aktivite barındıran, bunun yanında İstanbul’da Havacılık Müzesi ve Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi gezilerini de içeren, hafta içi hergün 10:00-16:00 saatleri arasında toplam 10 gün süren bir temel bilim- eğlence okulu.

“BİLİM KIŞ OKULU” : 4-6 Yaş Grubu Türkiye’de 4-6 yaş grubundaki minik meraklılar için de artık eğlence dolu bir bilim okulu var! Bu okul içinde baloncuklardan kuklalara, zevkli ışık-gölge oyunlarından basit robotlara kadar birçok bilimsel konu, eğlenceli bir atmosfer içinde sunuluyor. Aktivitelerde her şey çevrenin ve doğanın algılanmasına yönelik, fikir üretme temeline dayanıyor.Havacılık Müzesi ve Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi gezilerini de içeriyor, hafta içi hergün 10:00- 16:00 saatleri arasında toplam 10 gün süren bir temel bilim- eğlence okulu. Kursun sonunda katılımcılar Minik Mucit sertifikası ile ödüllendiriliyor.

Servis imkanımız bulunmaktadır.

Kayıt ve servis bilgisi için;
KIŞ OKULLARI SORUMLUSU
Nurçin Bozkurt
[email protected]
Tel: 05548888913 – 02122516013
www.bilimmerkezi.itu.edu.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.