İTÜ Bilim Merkezi Enerjik Bilim Akademisi

İTÜ Bilim Merkezi’nde Çocuklar Enerji Atölyeleri ile Buluşuyor!

Çağımızın en heyecanlı konusu Enerji bu sefer haftasonu atölyelerimizin konusu oluyor. Katılımcı öğrenciler çağın kavramı enerji hakkında yepyeni bilgiler öğrenecek; güneş, rüzgar, su ve besinlerden eğlenceli düzenekler yoluyla enerji elde edecek. Kendi inşa ettikleri binaları yapacakları özel yalıtımlar ile soğuktan koruyacak. Aynı zamanda mekanik ve elektriğin temel prensiplerini “teknik seanslar” uygulamaları ile öğrenme şansını yakalayacaklar.

Çocuğunuzun içindeki gizli mucit ve bilim adamını çıkarmanın en iyi yolu İTÜ Bilim Merkezi’ndeki Eğlen Bilim atölyelerinden geçiyor. Hayal gücü, pratik bilim ile somutlaşarak muhteşem icatlara dönüşüyor, oyun oynamak deney yapmakla, eğlenmek öğrenmekle birleşiyor! Çünkü biliyoruz ki bilim her şeyin içinde ve aslında çok eğlenceli.

İTÜ Bilim Merkezi İstanbul’un merkezi olan Taksim’de yer alıyor ve bünyesinde çocuklar için 100’e yakın deney birimi bulunduruyor. Sahip olduğu geniş iç mekanın yanı sıra, çocukların güvenle oynayabilecekleri büyük yeşil alanlara da sahip.

Sertifikalı Haftasonu Atölyeleri çocukları bilim ile buluşturuyor!

14 Aralık 2013 – 18 Ocak 2014 tarihleri arasında her cumartesi 1 buçuk saatlik programlar halinde, 6 hafta süren ve Eğlen-Bilim ekibi ile İTÜ Bilim Merkezinin birlikte gerçekleştireceği 4-6 yaş grubu için “Çılgın Bilim Akademisi” ve 7 – 11 yaş grubu için “Enerjik Bilim Akademisi” yeni dönemde de konusunda uzman eğitmenleri ile atölyelerine devam etmektedir. Atölyeler sonucunda sertifika verilmektedir.

Kayıt için:

Nurçin Bozkurt -Eğitim Koordinatörü

email: bilimokullari@itu.edu.tr

Tel: 05548888913 – 02122516013

www.eglenbilim.com.tr