ITMO Uluslararası Olimpiyatları

Ulusal Araştırma Üniversitesi (ITMO), yurtdışında kalıcı olarak ikamet eden yabancı vatandaşları, vatansız kişileri ve Rusya Federasyonu vatandaşlarını, yüksek lisans öğrencilerini ve ortaokul ve uzmanlık okullarından mezun olanları, liseleri, spor salonları, bir lisans programına kaydolmayı planlayan kolejleri katılmaya davet eder. matematik ve bilgisayar bilimlerinde uluslararası olimpiyatlar.

Olimpiyatlar, ITMO University International Olympiads https://ec.itmo.ru resmi web sitesinde Rusça ve İngilizce olarak düzenlenmektedir. Olimpiyatların kazananları ve ödül kazananları, Rusya Federasyonu Hükümeti’nin ITMO Üniversitesi’nde veya matematik veya bilgisayar biliminin uzmanlık konuları olduğu başka bir Rus üniversitesinde teknik uzmanlık alanlarında ücretsiz eğitim için bir kotaya başvurabilecekler.

Olimpiyatlara hazırlanmak için, katılımcılar eğitim oturumlarına katılabilir veya problemlerin video analizi de dahil olmak üzere geçmiş yılların uluslararası Olimpiyatlarının problemlerinin analizini öğrenebilirler.

Uluslararası Olimpiyatlar, Rossotrudnichestvo’nun bilgi desteğiyle ITMO Üniversitesi tarafından düzenlenmektedir.

Eleme aşaması, 5 Aralık 2020 – 10 Mart 2021 tarihleri ​​arasında mesafeli formatta yapılacaktır. Son aşama, yüz yüze ve mesafe formatlarında gerçekleştirilecektir.

Kayıt koşulları ve katılım kuralları hakkında ayrıntılı bilgi, uluslararası Olimpiyatların https://ec.itmo.ru web sitesinde yayınlanmaktadır .

ITMO University’nin uluslararası Olimpiyatlarına katılım tamamen ücretsizdir. Katılın ve Rusya’nın en iyi üniversitelerinden birinde eğitim alma şansı yakalayın!