İstinyePark Kimyacı Minikleri

İstinyePark, 4 – 14 Ağustos 2011 tarihleri arasında BASF Kids’ Lab projesine ev sahipliği yapıyor. 6-12 yaş arasındaki çocuklara kimyayı sevdirmeyi amaçlayan Kids’ Lab, İstinyePark’ın minik  ziyaretçilerinin ilk elden deneyler yapmasına fırsat veriyor.

İstinyePark, bir ilke imza atıyor.  Dünyanın lider kimya şirketi BASF’ın, pek çok ülkede büyük ilgi gören ve Türkiye’ye ilk kez gelen Kids’ Lab projesine İstinyePark ev sahipliği yapıyor. 6-12 yaş grubundaki çocuklara, hayatın içinden deneylerle kimyayı sevdirmeyi amaçlayan BASF Kids’ Lab, 4 – 14 Ağustos 2011 tarihleri arasında Rotunda alanında kimyacı minikleri bekliyor.

Kurulacak gezici laboratuvarda özel eğitmenler eşliğinde eğlenceli deneyler yapma fırsatı bulacak olan çocuklar kimyayı, Kids’ Lab’de görerek, dokunarak, ilk elden deneyimleyebilecekler. Etkinlik süresince İstinyePark’ın minik ziyaretçileri su ile interaktif bir deney yaptıktan sonra eğitici hediyeler alacak.

BASF, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Marie Sklodowska Curie’nin radyum ve polonyum elementlerini keşfinin 100. yıldönümüne denk gelen 2011 yılının Uluslararası Dünya Kimya Yılı (IYC-International Year of Chemistry) olarak ilan edilmesi vesilesiyle, dünyada birçok ülkede faaliyet gösteren Kids’ Lab projesini Türkiye’ye kazandırmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda BASF Kids’ Lab, Türkiye’de ilk olarak İstinyePark çatısı altında çocuklarla buluşuyor.