İstikbal İstiklale Ses Veriyor İstiklal Marşı Okuma Yarışması

“İSTİKBAL İSTİKLALE SES VERİYOR”
İSTİKLAL MARŞI OKUMA YARIŞMASI

Yarışma Katılım Koşulları:

“İstikbal İstiklale Ses Veriyor” sloganıyla düzenlenen yarışma İstiklal Marşı okuma yarışmasıdır.
Yarışma 4-11 yaş (4 yaşından gün almış, 12 yaşına girmemiş) ve 12-18 yaş (12 yaşından gün almış 18 yaşını bitirmemiş) olmak üzere 2 farklı kategoride yapılacaktır.

Yarışmaya Kayseri il sınırları içerisinde eğitim gören veya Kayseri il sınırları içerisinde ikamet eden 4-11 veya 12-18 yaş arası gençler katılım sağlayabilir.

Yarışmaya 4-11 yaş grubundan katılım sağlayan bireyler İstiklal Marşı’nın ilk 2 kıtasını, 12-18 yaş grubundan katılım sağlayan bireyler İstiklal Marşı’nın tamamını seslendirmelidir.

Her iki kategoride de değerlendirmelerde İstiklal Marşı’na hakimiyet, coşkulu okuma, istiklal ruhunu yansıtma, duygu katma, dekor, seslendirme hızı, beden dili (jest ve mimik), vurgu, tonlama ve diksiyon gibi kriterler göz önünde bulundurulacaktır.

18 yaşından küçük yarışmacılar velisinin onayını almak zorundadır. Veli bilgisi veya izni olmadan yarışmaya yapılan başvurulardan kurumumuz sorumlu değildir.

Yarışmaya katılım sağlayacak gençlerimiz, Kayseri’nin tarihi ve doğal güzelliklerinin önünde (Sahabiye Medresesi önü, Kayseri Kalesi önü, Koramaz Vadisi, Erciyes Dağı, Sultan Sazlığı vb.) İstiklal Marşı’nı seslendirerek videoya kaydedip katılım sağlayacaklardır.

Yarışmacılar, İstiklal Marşı’nı seslendirmeye başlamadan önce adını, soyadını, semtini, ilçesini ve videoyu çektiği yerin ismini söyleyip İstiklal Marşı’nı seslendirerek kayıt alacaklardır.

Video dosya boyutu en fazla 500 MB ve video MP4/MOV formatında olmalıdır.

Yarışmaya katılan kişiler aynı seslendirme ile daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış veya seslendirmesinin herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.

Her yarışmacı yarışmaya bir adet seslendirme ile katılım sağlayabilir. Birden fazla seslendirme ile katılan yarışmacılar elenecektir.

Yarışmada kişi kendi ses ve görüntüsünü kullanmak zorundadır, başkasının sesini veya görüntüsünü kullandığı tespit edilen yarışmacılar elenecektir.

Yarışmaya KAYMEK bünyesinde çalışan personeller ve birinci derece yakınları katılamazlar.
İstiklal Marşı seslendirmeleri profesyonel cihazlar kullanılmadan yapılacaktır. Ses düzenleme programlarıyla müdahale edilen kayıtlar elenecektir.

Seslendirmelerde fon müziği, ritim vb. olmayacaktır.

Yarışmaya katılan seslendirmelerin her türlü yayın hakkı Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve KAYMEK A.Ş.ye aittir. Yarışmacılar, seslendirmelerinin bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve KAYMEK A.Ş. tarafından TV, radyo, internet, sosyal medya gibi yayın organları ile yazılı, görsel ve duysal mecralarda kullanılmasını kabul etmiş sayılır.

Yarışma için başvurular 9 Ocak 2023 Pazartesi günü başlayıp 17 Şubat 2023 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.

KAYMEK A.Ş. yarışma kurallarını değiştirme veya kaldırma hakkına sahiptir.

Yarışmaya katılanlar jürinin kararını kabul eder.

Yarışmaya katılan bireyler “Yarışma Katılım Koşulları”nı kabul etmiş sayılır. Yarışma katılım koşullarını taşımayan adaylar elenecektir.

kaymekyarisma.com/index3.php