İşte BU 2013 Öğrenci Proje Yarışması

İşteBU 2013 Öğrenci Proje Yarışması teknoloji tabanlı, ürün veya hizmete dönüştürülebilir, yenilikçi iş fikirlerini ortaya çıkartarak ödüllendirecek. Bu kapsamda, yarışmaya katılacak projelerin tamamen yeni bir teknolojiyi veya mevcut bir teknolojinin yeni bir alana uygulanmasını veya mevcut bir teknolojinin geliştirilmiş bir uygulamasını içermesi ve ticari başarı şansına sahip olması şartı aranıyor.

Yarışmaya 29 Eylül 2013 tarihine dek online başvuru ile katılım mümkün. Katılım ve başvuru koşulları yarışmanın http://istebu.org/2013/ sitesinde yer alıyor.

İşte BU 2013 Öğrenci Proje Yarışması kapsamında verilecek ödüller ise şöyle :

ELGİNKAN VAKFI ÖDÜLLERİ

Birincilik Ödülü – 30.000 TL

İkincilik Ödülü – 20.000 TL

BOSCH, OTOMOTİV ÖDÜLÜ

Ödül Tutarı – 15.000 TL

AIRTIES, NETWORK SİSTEMLERİ ÖDÜLÜ

Ödül Tutarı – 5.000 TL

iPro TEŞVİK ÖDÜLÜ

Ödül Tutarı – 2.500 TL

ALESTA YATIRIM DESTEĞİ

ALESTA uygun gördüğü bir projeye 100.000 TL’ye kadar yatırım desteği verecektir.

ANKARA PATENT OFİSİ DESTEĞİ

Yarışmada dereceye giren projelerden patent başvurusunda bulunacak olanlara ANKARA PATENT OFİSİ tarafından patent başvurusu hazırlama desteği verilecektir.

ARGELA MENTORLUK DESTEĞİ

Değerlendirme Kurulu tarafından uygun görülen yazılım geliştirme projelerine ARGELA tarafından üç ay süreyle inkübasyon ve mentorluk desteği ile yazılım geliştirme araçlarından ücretsiz yararlanma imkanı verilecektir.

BU HAYALET KULUÇKA MERKEZİ DESTEĞİ

Yarışmada dereceye giren proje gruplarına BU HAYALET Kuluçka Merkezinin sağladığı desteklerden, şartları yerine getirmeleri kaydıyla, yaralanma imkanı verilecektir.

IBM DANIŞMANLIK DESTEĞİ

Değerlendirme Kurulu tarafından uygun görülen yazılım geliştirme projelerine IBM tarafından üç ay süreyle inkübasyon ve mentorluk desteği ile yazılım geliştirme araçlarından ücretsiz yararlanma imkanı verilecektir.

iPro YATIRIM DESTEĞİ

iPro uygun gördüğü bir projeye 25.000 TL’ye kadar yatırım desteği verecektir.

KOSGEB DESTEĞİ

Yarışmada dereceye giren projeler ayrıca, şirket kurarak iş fikirlerini hayata geçirmek amacıyla Boğaziçi Üniversitesi KOSGEB/TEKMER’de ofis alanına ve KOSGEB tarafından sağlanan diğer Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Desteklerine başvurma hakkına sahip olacaklardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin