İstanbulun Duvarları

Doğançay Müzesi 7. İlköğretim Okulları Resim Yarışmasının konusu:“İstanbul’un Duvarları”

 
Türkiye’nin ilk kişisel Modern Sanat Müzesi olan Doğançay Müzesi, kurulduğundan bu yana İlköğretim çağındaki çocukların sanata ilgilerini arttırmak amacıyla düzenlediği resim yarışmalarının yedincisini gerçekleştiriyor.
 
Yarışmayı farklı konu başlıklarıyla gelenekselleştiren Doğançay Müzesi, İstanbul iline bağlı tüm İlköğretim Okullarını kapsayan 7. İlköğretim Okulları Resim Yarışması’nın bu yılki konusunu, “İstanbul’un Duvarları” olarak belirledi.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmanın jürisi Ressam Burhan Doğançay,  Prof.Dr. Ressam Adnan Çoker, Doç.Dr. Ressam Güngör Taner ve Galeri Baraz Yöneticisi Yahşi Baraz’dan oluşuyor.
 
Sergi ve ödül töreninin CRR Sergi ve Konser Salonunda gerçekleşeceği yarışma, iki kategoride yapılacaktır.
Birinci kategoride 3.4.5. sınıflar, ikinci kategoride ise 6.7.8. sınıflar değerlendirilecektir.
Her iki kategoride 1.2.3.’lük ödülü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü ve mansiyon ödülünün yanı sıra, sergilemeye hak kazanan tüm öğrencilere ise, sürpriz hediyeler verilecektir.
 
Eserlerin arkasına, öğrenci adı, okul adı, sınıfı ve irtibat bilgileri yazılmış olarak
06 Mayıs 2011 tarihine kadar Doğançay Müzesi ‘ne iletilmesi gerekiyor.
Balo Sokak 42 34435  Beyoğlu / İstanbul
Tel: +90 212 244 7770  – Fax +90 212 244 7418
[email protected]   –   www.dogancaymuseum.org

Doğançay Müzesi 7. İlköğretim Okulları Resim Yarışması

Konu : “İstanbul’un Duvarları

Yarışma Koşulları

  1. Doğançay Müzesi 7. İlköğretim Okulları  Resim Yarışması 3.4.5. sınıf ve 6.7.8. sınıflar olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.
  2. Her iki kategoride de 1.2.3. ve mansiyon ödülünün yanı sıra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özel ödülü   ve tüm sergilemeye hak kazanan öğrencilere ise sponsorlarımız tarafından sürpriz hediyeler verilecektir.
  3. Öğrenciler, İstanbul’un Duvarları ’nı özgürce resmedebileceklerdir. Resimler öğrencinin kendisine ait olacak, grup çalışmaları yarışma dışı kalacaktır. Malzeme seçimi serbesttir. Eserlerin ebatları           50×70 cm den daha büyük olmayacaktır.
  4. Resimler 06 Mayıs 2011 tarihine kadar, yarışmaya iştirak eden her okul adına topluca bir dosya içerisinde Doğançay Müzesi’ne kargo yolu ile ya da elden teslim edilecektir. ( Doğançay Müzesi Balo Sokak No: 42 Beyoğlu – İstanbul  Tel: 0212 244 77 70 – 71)
  5. Her resmin arkasına; resim sahibi öğrencinin adı, soyadı, yaşı, sınıfı, okul adı, irtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası) okunaklı ve düşmeyecek şekilde yazılacaktır.
  6. Derece ve sergilemeye değer bulunan resimlerin duyurulması ve ödül töreni 2011 Mayıs ayı içerisinde Cemal Reşit Rey Konser Salonunda yapılacak ve sergilenecektir.
  7. Resimler, sergi bitiminden sonra 30 Haziran 2011 tarihine kadar Doğançay Müzesi’nden teslim alınacaktır. Aksi takdirde resimlerle ilgili sorumluluk kabul edilmeyecektir.

 

Büyük Jüri

Prof. Ressam Adnan ÇOKER

Doç. Ressam Güngör TANER

Galeri Baraz Yön. Yahşi BARAZ

Ressam Burhan DOĞANÇAY

Yarışma Düzenleme Komisyonu

Mehmet Lütfi ŞEN

Bergin AZER

Esen ESKİKÖY

Ömer AYDIN