İstanbul Yarışmaları

İstanbul Yarışmaları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle İstanbul genelinde İlköğretim II. Kademe ve Ortaöğretim öğrencilerine yönelik 6 ayrı branşta İstanbul Yarışmaları düzenleniyor. İstanbul Konulu Masal Yazma Yarışması İlköğretim öğrencileri (6, 7, 8. sınıf öğrencileri) arasında, İstanbul Konulu Resim Yarışması, İstanbul Konulu Şiir Okuma Yarışması, İstanbul Konulu Şiir Yazma Yarışması Ortaöğretim öğrencileri arasında, İstanbul Konulu Bilgi Yarışması ve İstanbul Konulu Fotoğraf Yarışması ise Ortaöğretim okulları arası düzenleniyor.

Yarışmaya İstanbul genelindeki ilköğretim II. Kademe (6. 7. 8. sınıflar) öğrencileri ve ortaöğretim öğrencileri katılabiliyor. Toplam altı kategoride yapılacak olan yarışmalara
müracaatların, 10 Ocak 2011 – 14 Şubat 2011 tarihleri arasında okul müdürlüklerine  yapılması gerekiyor.

Yarışma kategorilerinden biri olan”İstanbul Konulu Bilgi Yarışması” okullar adına yapılıyor ve her okulun üç öğrenciyle temsil edilmesi gerekiyor. Her yarışmacının ise en fazla iki kategoride birer eserle yarışma hakkı bulunuyor.

İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik yarışmalarda okulların yarışmaya katılacak öğrencilerini belirleyerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bildirmeleri gerekiyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri eleme yarışmalarını kendi bünyesinde 14 Şubat 2011 – 14 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleştirecekler.

Yarı Final ve Final yarışmaları ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürlüğü tarafından 21 Mart 2011 – 22 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ödül töreninin 2011 Mayıs ayının ikinci haftası içerisinde yapılması planlanıyor.