İstanbul Öğretmen Akademileri

Öğretmen Akademileri’ne İstanbul’da görev yapan öğretmenler başvurabilecek.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenlerin mesleki kazanımlarının artırılması amacıyla İstanbul Öğretmen Akademileri başlığıyla birbirinden önemli pek çok akademiyi hayata geçiriyor.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, bir neslin yetiştirilmesinde önderlik yapan öğretmenlerin bu kutlu mesleklerini en iyi şekilde icra etmeleri amacıyla çeşitli akademiler düzenliyor. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen çalışma kapsamında İstanbul Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile protokoller gerçekleştirilmiştir.

Bu kapsamda planlanan Edebiyat Akademisi, Sanat Akademisi, Müzik Akademisi, Lisan Akademisi, Bilim Akademisi, Sosyal Bilimler Enstitüsü ,Türk-İslam Bilimi ve Düşüncesi Enstitüsü, Bilim Olimpiyatları Enstitüsü gibi çeşitli alanlardaki akademi ve enstitüler 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı boyunca devam edecek.

Öğretmenlerin akademik kariyerlerinin zenginleştirilmesi ve eğitim öğretim çalışmalarında ihtiyaç duyacakları noktalarda birikimlerinin güçlendirilmesinin yanı sıra verilecek olan diğer eğitimlerle de sempozyum, çalıştay, kongre gibi organizasyonların hazırlanış aşamalarıyla ilgili de uzman kişilerce pratiğe yönelik bilgi paylaşımları yapılacak. Eğitim ve kültür alanında Türkiye’nin önde gelen seçkin isimleri de derslere katılarak akademi öğrencilerine tecrübe ve birikimlerini aktaracak.

Edebiyat Akademisi
Sanat Akademisi
Lisan Akademisi
Müzik Akademisi
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Türk İslam Bilimi Ve Düşüncesi Enstitüsü
Bilim Olimpiyatları Enstitüsü

Kasım ayının ilk haftasında eğitimlere başlayacak Akademilere katılmak isteyen öğretmenler ayrıntılı bilgiye adresinden ulaşabilirler.