İSTANBUL LİSESİ 9. LİSELER ARASI KISA FİLM YARIŞMASI

İstanbul Lisesi Liseler Arası Kısa Film Yarışması tüm lise öğrencilerini film çekmeye davet ediyor.

Türkiye’nin köklü okullarından olan İstanbul (Erkek) Lisesi, 8 sene önce düzenlemeye başladığı Liseler Arası Kısa Film Yarışması’nı bu sene de  Türkiye genelinde devam ettiriyor. Geçtiğimiz sene Türkiye’nin dört bir yanından toplam 137 filme ev sahipliği yapan yarışma, bu sene daha çok gence ulaşmayı amaçlıyor.Okulda gelenek haline gelmiş yarışma Türkiye’de ilk kez düzenlenmeye başlanan liseler arası, ulusal kısa film yarışması olma özelliğini taşıyor. Bu sene de dokuzuncusu düzenlenecek olan yarışma genç yönetmen adaylarına  güzel fırsatlar sunuyor, gençlerle ustaları bir araya getiriyor ve tüm liseli gençleri kısa film çekmeye davet ediyor.
Yarışma jürisinde;  oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, Ruhi Sarı, Bennu Yıldırımlar, Sezin Akbaşoğulları,Ahu Türkpençe, Murat Cimcir ; yönetmen Selim Demirdelen,Selim Evci;senarist Mehmet İlker Altınay;İstanbul Liseliler Eğitim Vakfı Müdürü; Orhan Bulman ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ceyhan Kandemir,  yer alıyor.
 Jüri değerlendirmesi sonucunda birinci seçilen filmin yönetmenine HD kamera, ikinciye dijital fotoğraf makinesi, üçüncüye IPOD ve mansiyon olarak DivX DVD Oynatıcı gibi çeşitli ödüller veriliyor.Animasyon kategorisinde katılacak olan filmler ayrı bir değerlendirmeye tabii tutulacaktır.
Son katılım tarihi 4 Mayıs 2012’dir.
Yarışma sonuçları, genç sinemacı öğrencilerin ustalar ile bir araya geleceği ve ödüllerin sahiplerini bulacağı, haziran ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek olan ödül gecesinde açıklanacak.
Yarışma süreci, katılım şartları, ön başvuru ve iletişim için tüm bilgi ve gelişmelere İstanbul Lisesi Sinema Kulübü internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

www.ielsinema.com
Okul Telefonu: 0(212) 514 15 70              0(212) 514 15 70     

İstanbul Lisesi Sinema Kulübü