İstanbul Geneli Lise Öğrencileri Arası Uluğbey Matematik Yarışması

İstanbul Geneli Lise Öğrencileri Arası Uluğbey Matematik Yarışması

YARIŞMANIN AMACI :
Öğrencilerin matematiğin finans, kriptoloji, mantık gibi konularla ilişkisini görmeleri, analitik düşünme yeteneklerini kullanmaları ve eğlenerek öğrenebilecekleri ortamlar yaratılması.

YARIŞMAYI DÜZENLEYEN :
İSTEK Özel Uluğbey Anadolu Lisesi Matematik Bölümü

KATILIMCILAR :
İstanbul ilindeki resmi / özel liselerin 9. − 10. − 11. sınıf öğrencileri

YARIŞMA TARİHİ :
02 / 04 / 2019 saat 10:00

YARIŞMA KOMİSYONU :
Esin BAYRAKTAR, Berna CENGİZ, Ali AKTAŞ, Soner PALAK,
Murat KOCA, Feyyaz UĞUR

SON KATILIM TARİHİ : 11 Mart 2019

YARIŞMA ŞARTLARI :

1- Resmi veya özel liselerin 9. − 10. − 11. sınıf öğrencileri yarışmaya katılabilirler. Her okul toplam 2 öğrenci ile yarışmaya katılacaktır. Yarışmaya başvuruda bulunan ilk 20 okul katılacaktır. Katılım formunda belirtilen öğrencilerin sınava katılmaması durumunda yerlerine başka öğrenci giremez. Öğrencilerin yarışma sırasında yanlarında okul kimliklerini, kurşun kalem ve silgi bulundurmaları gerekmektedir. Yarışmada hesap makinesi ve çizim araçları kullanılamaz. Yarışmaya katılacak okullar yarışma günü en geç saat 09:45’te İstek Özel Uluğbey Okulları’nda hazır bulunacaklardır.

2- Yarışma 02 Nisan 2019 saat 10:00’da yapılacaktır.
Yarışmaya katılan okulların 2 kişiden oluşan ekipleri, kriptoloji, mantık, akıl oyunları ve matematik sorularından oluşan etapları tamamladıktan sonra finans aşamasında kendilerine verilen sanal parayı kullanarak hazırladığımız program yardımı ile yatırımlar yapacak ve sanal ortamda bu parayı artırmaya çalışacaklardır. Yatırım etaplarından oluşacak bu aşamada yarışmacılara yol göstermek amacı ile her yatırım etabı sonunda geri bildirimde bulunulacak ve yeni etap için ipuçları verilecektir. Yatırım aracı olarak kullanılan döviz, değerli madenler veya hisse senetleri gibi menkul değerlerin fiyatlaması ekibimiz tarafından seçilmiş ve yarışma bitiminde açıklayacağımız geçmiş bir dönemin gerçek verileri olacaktır. Kriptoloji, mantık, akıl oyunları, matematik ve finans aşamaları sonucunda ekiplerin elde ettikleri puanlar o okulun puanını oluşturacaktır

3- Yarışmaya katılacak okulların 11 Mart 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar www.istek.k12.tr adresindeki formu doldurmaları gerekmektedir.

4- Dereceye giren öğrencilere madalya, Akıl Oyunları seti ve okullarına plaket verilecektir.

İSTEK ULUĞBEY OKULLARI LİSE MATEMATİK YARIŞMASI BAŞVURU FORMU

İLETİŞİM :
Feyyaz UĞUR
Matematik Bölüm Başkanı
e-posta : feyyaz.ugur@istek.k12.tr
ADRES : Yukarı Rahmanlar, Atalar Caddesi, No : 27 Kartal / İSTANBUL
Pbx : 0216 488 13 08 Faks : 0216 353 40 88
İnternet Adresi : www.istek.k12.tr