İstanbul Film Oluyor Adlı Kısa Film Yarışması

SANCAKTEPE GENÇLİK MERKEZİ “İSTANBUL FİLM OLUYOR” KISA METRAJLI FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

• “İstanbul Film Oluyor” Kısa Metrajlı Film Yarışması İstanbul genelinde lise ve üniversitelerde 15-25 yaş aralığındaki öğrencilerin katılımıyla yapılacaktır. Yarışma lise ve üniversite olarak iki ayrı kategoride değerlendirilecektir.

• Öğrenciler; “Benim Gözümde İstanbul” konusunu kayda alacaklardır. Hazırlanacak olan filmlerin süresi 60 saniye ile 15 dakika arasında olmalıdır.

• Başvuruda bulunacak kısa filmlerde tür sınırlaması yoktur. Filmler; kurmaca, deneysel, belgesel, animasyon, vb. türde olabilir. Öğrenciler amatör ya da profesyonel kameralar kullanabilirler.

• Filmler, başvuru tarihinden sonra çekilmiş olmalıdır. Katılımcılar sadece 1 adet filmle yarışmaya başvurabilirler.

• Öğrenciler; çekecekleri filmin çekimi, senaryo yazımı ve montaj konusunda; Genç Gelecek Sinema Kulübü’ndeki danışman öğretmenlerden bilgi alabilirler.

• Yarışmaya ön başvurular, 29 Kasım 2011 – 30 Ocak 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Öğrenciler, www.sancaktepe.bel.tr, www.gencgelecek.com internet sitelerindeki yarışma başvuru formunu doldurarak yarışmaya katılabilirler.      

• Başvuruda bulunan katılımcılar, filmlerini 2 kopya halinde DVD olarak teslim edeceklerdir.

  – Ayrıca, katılımcı tarafından doldurularak imzalanmış “Yarışma Başvuru Formu”          

  – Filmin sinopsisi (öyküsü) – Filmin künyesi – Filmin özgün senaryo ve özgün müzik eserlerinden doğan telif haklar ile ilgili izinlerin alındığına dair belgeler – Yönetmenin özgeçmişi, fotoğrafı, öğrenci belgesi ile,

  1 Şubat – 30 Mart 2012 tarihine kadar Sancaktepe Belediyesi Gençlik Merkezi’ne elden ya da kargo yolu ile teslim edeceklerdir. (Osmangazi Mah. Atayolu Cad. No: 20 Samandıra-Sancaktepe/İstanbul) Bilgi İçin: 0216 311 96 24 – 0216 311 78 64 

• Yarışma sonucunda; 1.’ye Yarı Profesyonel Kamera, 2.’ye Dizüstü Bilgisayar(4 GB Ram,İ5 İşlemcili) 3.’ye 32 GB Tablet Bilgisayar, ve üç adet Dijital Fotoğraf Makinasi(12 MP Çözünürlük)  mansiyon ödülü verilecektir. Bu ödüller her iki kategori için de (lise ve üniversite) ayrı ayrı geçerlidir.

• Dereceye giren kısa filmlerin duyurulması, 30 Nisan 2012 tarihinde internet sitelerimizde açıklanacaktır. Ödül töreni; Mayıs ayı içerisinde uygun bir tarih belirlenerek, daha sonra yayınlanacaktır.

Telif Hakları:

• Filmin yönetmeni, filminde telif hakkı doğuran “senaryo” ve “müzik” eserleri kullanmış ise bu eserle ilgili telifleri almış olmalıdır. Alınmaması durumunda, Sancaktepe Belediyesi ve Sancaktepe Gençlik Merkezi hiçbir yükümlülük ve sorumluluk sahibi değildir. Müzik kullanımlarında bilindiği gibi “Klasik Müzik” telif hakkı doğurmamaktadır.    

• Yarışmada dereceye giren filmler Sancaktepe Belediye’si arşivinde kalacaktır. Aynı zamanda dereceye giren filmler, www.sancaktepe.bel.tr, www.gencgelecek.com internet sitelerinde yayınlanacaktır.

 

  • Bu şartnamedeki her türlü değişiklik hakkı Sancaktepe Belediye Başkanlığı’na aittir.