İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin “Geleneksel Gençlik Konseri” Atatürk Kültür Merkezi’nde

İstanbul Devlet Opera ve Balesi
İstanbul Devlet Opera ve Balesi

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu, Atatürk Kültür Merkezi – Türk Telekom Opera Salonu’nunda  gerçekleşecek  “Gençlik Konseri” ile kutlamaya hazırlanıyor.

Genç yetenekler, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin orkestrası eşliğinde, zengin bir konser programı sunacaklar. Wolfgang Amadeus Mozart’ın “Figaro’nun Düğünü”, “Don Giovanni”, “Così Fan Tutte”; Gaetano Donizetti’nin “Don Pasquale”;  Giuseppe Verdi’nin “La Traviata”; Charles Gounod’un “Romeo ve Jülyet”; Jacques Offenbach’ın “Hoffmann’ın masalları” ve Giacomo Puccini’nin “La Bohème” operalarından aryalar programda seslendiriliyor. Ayrıca Mozart’ın Korno ve Klarnet Konçertoları, Jules Massenet’in  “Méditation” adlı parçası solo olarak programda yer alıyor.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrasını Pia Düzgit yönetiyor. Başkemancı ise Seda Subaşı Yalçın. Konserin solistleri; Enes Pektaş, Vedat Sezer, Ekin Tuna Tatar, Yasemin Ek, Doğa Yürümez, Berfin Ayna, Ecem Arıcasoy, Nazlıcan Karakaş, Nergis Boran, Samet Yon Boydağ, Eda Aslan, Ece Ata.

19 Mayıs 2022 Perşembe Saat 20:00

Atatürk Kültür Merkezi – Türk Telekom Opera Salonu

 

 

Konser biletleri www.biletinial.com ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi gişelerinden alınabilir.