İSTANBUL ‘DA Kİ BU OKUL COVID 19 İLE MÜCADELE EDEN PROJELER YAPIYOR.

Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri hazırladıkları uluslararası projeler ile okullarını temsil ederek kendilerini Girişimcilik, Covid 19’un yarattığı problemelere dijital çözümler, kodlama, dijital araçlar ve elektronik gibi alanlarda geliştirmek için projeler geliştirmektedir.


Pandemiyi fırsata çeviren Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik , Bilişim Teknolojileri, İnşaat Teknolojisi alanı öğrencileri Türkiye’deki ve Avrupa’daki çeşitli okullardan öğrencilerle bir araya gelerek Girişimcilik, Covid 19’un yarattığı problemelere dijital çözümler 3D tasarım, kodlama, dijital araçlar ve elektronik, inovasyon gibi alanlarda projeler üreterek kendilerini geliştirme fırsatı buldu.


Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojileri Bölümü öğrencileri ‘Scratch, Arduino Id In Technical Education’ ve “The Young European Entrepreneurs “isimli e-Twinning projelerini başarıyla tamamladı. Türkiye ve Bulgaristan ve Romanya’dan toplamda 6 meslek ve Anadolu lisesinin ortak olduğu ‘Scratch, Arduino ID in Technical Education’ projesi kapsamında öğrenciler Arduino ve Scratch, Algoritma, kodlama elektrik-elektronik devreleri ile ilgili çalışmalar yaptı. Yine Almanya,Fransa İtalya,Portekiz,Çekoslavakya ve Türkiyeden 3 okul ile birlikte yürüttükleri “The Young European Entrepreneurs “projesi Girişimcilik, Covid 19’un yarattığı problemelere dijital çözümler ,Ürettikleri ürünlerin reklam kampanyası ve uluslararsı videokonferanslar ile düzenelenen reklam sunumları ile ilgili çalışmalar yaptı. Uluslararası okulların öğrencileri ile karışık takımlar halinde çalıştı. Toplamda
Okulların kapalı olması ile birlikte projelerini uzaktan yürütmek zorunda kalan öğrencilere eylül ayından bu yana çeşitli seviyelerde Arduino ,Web 2.0 araçlarını kullanma becerisi eğitimleri verildi. Uzaktan eğitim süresince öğrenciler Türk ve yabancı öğrencilerle karışık ülke takımları oluşturarak iş birliği içinde online ve eş zamanlı olarak çalışmalar yaptı. Öğrenciler her ay Tinkercad ,Arduino CC ve çok sayıda Web 2.0 aracı öğrenerek çeşitli etkinliklere imza attı.


Elektrik-Elektronik Teknolojileri Öğretmeni Şebnem Avşar Kurucu Koordinatörlüğünde yürütülen projelerde; öğrenciler ulusal ve uluslararası bir platformda kendi yaşıtlarıyla beraber çalışarak Arduino, Scratch, kodlama, 3 boyutlu tasarım, dijital beceriler, iş birlikli çalışma, yabancı dil becerileri, yenilikçi düşünce gibi birçok alanda kendilerini geliştirme fırsatı da buldu.


Okul Müdürü Atila Karataş, “Okulumuz bir çok alanda projeler üreten ve geliştiren, döner sermaye ve arge çalışmaları yapan bir okuldur. Yapılan çalışmalar Uzaktan Eğitim sürecinde verimli bir şekilde devam etmektedir. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz programlama,kodlama , web 2.0 araçlarını kullanma ve işbirlikçi çalışmalar ile farkındalık oluşturararak peojelerini sürdürmüşlerdir.. Projede emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyorum.” diye konuştu.


İstanbul, Küçükçekmece ahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik öğretmeni Şebnem AvşarCEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

20 + 16 =